Facebook Youtube ePUAP

System "Elektryczne Śmieci" na terenie KZGRL

W ostatnim czasie Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego dołączył do ponad 70 miast w Polsce uczestniczących w systemie „Elektryczne Śmieci”,a co za tym idzie, już wkrótce na terenie gmin pojawią się charakterystyczne czerwone pojemniki służące do zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii.

Mieszkańcy do pojemników będą mogli wrzucać elektroodpady, których wielkość nie przekracza 50 cm są to np. laptopy, suszarki do włosów, miksery, szczoteczki elektryczne, telefony komórkowe itp. Natomiast odbiór większych odpadów, takich jak pralki, lodówki, kuchenki następować będzie bezpośrednio z gospodarstwa domowego mieszkańca Związku. Aby zamówić taki odbiór należy wypełnić formularz kontaktowy na stronie https://elektrycznesmieci.pl/odbior/#/ lub skontaktować się telefonicznie pod nr 572 102 102. Co ważne, odbiór ten jest BEZPŁATNY, a jedynym obowiązkiem po stronie mieszkańca jest odłączenie urządzenia od mediów takich jak woda, prąd, gaz.

Liczymy, że porozumienie podpisane z MB Recycling oraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko pozwoli mieszkańcom pozbywać się odpadów w sposób łatwy i szybki oraz co ważne, zgodny z obowiązującymi wymogami.

Gdy tylko pierwsze czerwone pojemniki pojawią się na terenie Związku niezwłocznie poinformujemy o tym fakcie mieszkańców na naszej stronie oraz profilu Facebook.