Facebook Youtube ePUAP

"Od segregacji nie planuj wakacji!" edycja 2023

Jak co roku w okresie przedwakacyjnym Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego organizuje wydarzenie pod nazwą „Od segregacji nie planuj wakacji”.

Akcja kierowana do letników i mieszkańców miejscowości letniskowych ma na celu promowanie pozbywania się odpadów pochodzących z nieruchomości letniskowych w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Niestety cały czas spotykamy się z podrzucaniem odpadów wielkogabarytowych, elektoodpadów czy odpadów poremontowych przy gniazdach odpadowych, co jest absolutnie niedopuszczalne. Powstające na nieruchomości odpady problemowe należy we własnym zakresie dostarczyć do PSZOKU. Do wyboru jest ich aż 19, w każdej gminie Związku po jednym. W gminie Wijewo PSZOK znajduje się przy ul. Wincentego Witosa 52, a w gminie Krzywiń przy ul. Bojanowskiego 5.

Serdecznie zapraszamy 13 maja na plażę w Brennie oraz 20 maja na parking przy plaży w Cichowie. Znajdą tam Państwo stoisko KZGRL na którym w zamian za dostarczone elektroodpady i odpady wielkogabarytowe otrzymać będzie można sadzonkę. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Pliki do pobrania