Filmy


ODCINEK 5 z 5 - ODPADY ZMIESZANE
Pan Detektyw, Mela i Piotruś znowu mają sprawę do rozwiązania. Ktoś wrzucił do brązowego kosza odpady po obiedzie, w których było mięso i kości. I jak myślicie, czy zostały one dobrze posegregowane? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym odcinku. Zapraszamy! Film zrealizowała dla nas Pracownia za Piecem (www.pracowniazapiecem.pl)
ODCINEK 4 z 5 - SZKŁO BEZBARWNE I SZKŁO KOLOR
Mela i Piotrek na spacerze w lesie natknęli się na rozrzucone butelki szklane, nie spodobał się im ten widok, ale Mela słyszała o tym, że szkło jest ekologiczne i jak to wszystko zrozumieć? Zabawne Szkłaki w melodyjnej piosence przedstawiają zasady segregacji odpadów ze szkła. Sprawdźcie jak został rozwiązany problem z porozrzucanymi butelkami i zaśpiewajcie wspólnie ze Szkłakami - wtedy na pewno zapamiętacie jak prawidłowo postępować z komunalnymi odpadami ze szkła. Film zrealizowała dla nas Pracownia za Piecem (www.pracowniazapiecem.pl)
ODCINEK 3 z 5 - BIOODPADY
Mela i Piotruś zajmowali się czyszczeniem przydomowego ogródka, gdyby nie nasz Bohater Dżdżordż to doszłoby do ogromnej pomyłki. Sprawdźcie jak prawidłowo segregować bioodpady i posłuchajcie co może powstać z bioodpadów... to fascynujące, a Dżdżordż twierdzi, że to prawie jak MAGIA. Film zrealizowała dla nas Pracownia za Piecem (www.pracowniazapiecem.pl)
ODCINEK 2 z 5 - TWORZYWA SZTUCZNE I METALE
Bałagan po zabawie urodzinowej... wielu z nas staje przed wyzwaniem jego posprzątania. Mamy na dzieję, że nie macie problemów z tym jak posegregować odpady w takich sytuacjach. U Meli i Piotrusia było inaczej... wiele butelek, kartoników po sokach i jak to prawidłowo posegregować? Do akcji wkracza Detektyw, który przedstawia dzieciom specjalistkę od tworzyw sztucznych i metali: Petunią - z nią segregacja odpadów idzie znacznie łatwiej! Zobaczcie sami! Film został zrealizowany przez Pracownię za Piecem (https://pracowniazapiecem.pl/)
ODCINEK 1 z 5 - PAPIER
Mela i Piotruś mają niezłą zagadkę do rozwiązania... po co właściwie segreguje się odpady z papieru? Na szczęście spotykają Papa Piera, który świetnie się na tym zna i wyjaśnia im do czego wykorzystywana jest makulatura i po co jej recykling, a przede wszystkim jakie śmieci wrzucać należy do niebieskich worków. Sprawdźcie to i Wy! Zapraszamy do oglądania! Film został zrealizowany przez Pracownię za Piecem (https://pracowniazapiecem.pl/)
Zmiana stawki opłaty od 2020 roku
Przewodniczący Zarządu Związku - informuje
"Małe śledztwo w Wielkiej Sprawie"
Spektakle edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców KZGRL
Śmieci reinkarnacja - szkło
Śmieci reinkarnacja - plastik
Śmieci reinkarnacja - papier
Segregcja odpadów
www.naszesmieci.pl
Wysypiska śmieci
www.naszesmieci.pl
Spalanie śmieci
www.naszesmieci.pl