Ruszyła akcja „Od segregacji nie planuj wakacji!”
Opublikowany: Maj 29, 2017

W sobotę 27 maja spotkaliśmy się z mieszkańcami Gminy Wijewo oraz letnikami na plaży w Brennie – Ostrów, gdzie ruszyła akcja „OD SEGREGACJI NIE PLANUJ WAKACJI! Wymień odpady na roślinę". Było  to   pierwsze  w  tym  sezonie
z cyklu spotkań organizowanych na plażach letnisk znajdujących się na terenie Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.


Każdy kto przyniósł zużyte baterie, odpady wielkogabarytowe lub elektroodpady mógł wymienić je na roślinę. Sadzonki wydawane także były w zamian za kupony, które można było otrzymać przywożąc w dniach od 11 do 25 maja odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Wijewie przy ul. Wincentego Witosa 52.


Łącznie rozdanych zostało 110 sadzonek szałwii, lawendy, jałowca, thuji oraz berberysu. Inauguracyjną akcję możemy uznać na udaną. Z plaży w Brennie – Ostrów wyjechał bus załadowany elektroodpadami, odpadami wielkogabarytowymi oraz bateriami. Ponadto w czasie imprezy odbywały się gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.


Zapraszamy na kolejne spotkanie które odbędzie się 10 czerwca w Cichowie. Więcej informacje na temat spotkania w Cichowie znajdziesz tutaj.