Zbiórki objazdowe odpadów wielkogabarytowych i ZSEE - wiosna 2017
Opublikowany: Luty 22, 2017

Od marca ruszają objazdowe zbiórki odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podczas zbiórek objazdowych odbierane są z nieruchomości zamieszkałych następujące odpady:

a) odpady wielkogabarytowe  t. j.:         

  • meble: stoły, krzesła, szafy, komody, regały, tapczany, łóżka, sofy, fotele, biurka, meble ogrodowe, szafki łazienkowe itp.
  • inne wyposażenie gospodarstwa domowego t. j.: wózki dziecięce, foteliki samochodowe, zabawki dużych rozmiarów, deski do prasownia, stojaki na kwiaty, wieszaki na ubrania, karnisze, żyrandole, dywany, wykładziny, materace, pierzyny, walizki, miski, wiadra, rowery, sztuczne choinki,

b) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (wszystkie urządzenia których prawidłowe działanie uzależnione było od dopływu prądu elektrycznego z sieci, baterii lub akumulatorów) t. j.:

  • urządzenia gospodarstwa domowego t. j.: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, odkurzacze, piecyki elektryczne, żelazka, blendery, miksery, roboty kuchenne, sokowirówki, młynki do kawy, tostery, frytkownice, krajalnice, noże elektryczne, wagi, zegary, suszarki do włosów, prostownice do włosów, masażery do ciała itp.;
  • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: laptopy, komputery (w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura), drukarki oraz urządzenia kopiujące, notebooki, kalkulatory, maszyny do pisania, faksy, telefony (stacjonarne, komórkowe i bezprzewodowe), odtwarzacze mp3 itp.;
  • sprzęt RTV: radia, telewizory, kamery wideo, sprzęt hi-fi, odtwarzacze CD i DVD, głośniki, wzmacniacze dźwięku itp.;
  • narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, wkrętarki, piły, maszyny do szycia, kosiarki do trawy, inne narzędzia do spawania, nitowania, lutowania, gięcia, piłowania, cięcia, skręcania  itp. nie używane do prowadzenia działalności gospodarczej;
  • zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy: gry wideo, kieszonkowe konsole do gier, rowery treningowe, bieżnie elektryczne itp.;
  • przyrządy do nadzoru i kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty termometry elektryczne itp.;

Informujemy również, iż w celu ułatwienia właścicielom nieruchomości pozbycia się niewielkich ilości odpadów budowlano – rozbiórkowych oraz opon (które właściciel nieruchomości jest zobowiązany przekazywać do Punktu Selektywnego  Zbierania Odpadów Komunalnych), w ramach objazdowej zbiórki, bezpośrednio z nieruchomości będą odbierane:

  • wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, kabiny prysznicowe (nie szklane), brodziki, bidety, baterie łazienkowe (po 1 sztuce z każdego rodzaju z jednej nieruchomości);
  • opony od samochodów osobowych, rowerów, wózków, motorowerów i motocykli oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, które nie są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej – jednorazowo max 4 sztuki z jednej nieruchomości;
  • ramy i rolety okienne i drzwi – bez szyb (łącznie do 5 sztuk z jednej nieruchomości).

Poniżej przedstawiony został harmonogram nadchodzących zbiórek odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i energetycznego:

Gmina                        

Termin zbiórki                    

Miejscowości

Lipno

4 marzec

cała gmina

Miejska Górka

4 marzec

cała gmina

Śmigiel 1

4 marzec

Brzeziny, Chełkowo, Gniewowo, Jezierzyce, Karmin, Parsko, Przysieka Polska, Spławie, Stara Przysieka I, Stara Przysieka II, Wonieść, Zygmuntowo, Żydowo

Jutrosin

11 marzec

cała gmina

Śmigiel 3

11 marzec

Bronikowo, Bruszczewo, Czacz, Machcin, Morownica, Nowe Szczepankowo, Nowy Świat, Poladowo, Podśmigiel, Sikorzyn, Smolno, Stare Szczepankowo

Święciechowa 2

11 marzec

Długie Nowe, Długie Stare, Gołanice, Krzycko Małe, Lasocice, Niechłód, Ogrody, Piotrowice, Przybyszewo, Święciechowa, Trzebiny

Wijewo 1, 2

14 marzec

Potrzebowo, Przylesie, Radomyśl, Wijewo

Brenno, Miastko, Zaborówiec

Śmigiel 2

16 marzec

Bielawy, Brońsko, Czaczyk, Glińsko, Karśnice, Księginki, Nadolnik, Nowa Wieś, Nowy Białcz, Prętkowice, Skoraczewo, Stary Białcz, Żegrowo, Żegrówko

Śmigiel 4

16 marzec

Olszewo, Robaczyn, Sierpowo, Stare Bojanowo, Wydorowo

Krzemieniewo

18 marzec

cała gmina

Krzywiń 1

18 marzec

Jerka, Jurkowo, Kopaszewo, Łuszkowo, Polesie, Rąbinek, Rąbiń, Rogaczewo Małe, Rogaczewo Wielkie, Świniec

Pakosław

18 marzec

cała gmina

Gostyń 1P, 2P, 3P

22 marzec

Bogusławki, Ostrowo, Gostyń - ulice: Cukrownicza, Droga do Klasztoru, Fabryczna, Jana Pawła II (od str. Jarocina do torów), Kossaka, Matejki, Nad Kanią, Poznańska, Rzeczna, Topolowa oraz Os. Głogówko

Gostyń - ulice: Sportowa, Starogostyńska, oraz  os. Pożegowo I , os. Pożegowo II

Dalabuszki, Gaj, Kunowo, Miranowo, Skowronki, Stężyca, Szczodrochowo, Tworzymirki

Krzywiń 2

22 marzec

Bieżyń, Cichowo, Łagowo, Mościszki, Zbęchy, Zbęchy Pole

Krzywiń 3

25 marzec

Boża Wola, Czerwona Wieś, Krzywiń, Kuszkowo, Stary Dębiec, Teklimyśl, Wieszkowo, Wymysłowo, Zgliniec, Żelazno

Poniec

25 marzec

cała gmina

Rydzyna

25 marzec

cała gmina

Gostyń 4P

29 marzec

Daleszyn, Dusina, Malewo, Markowo, Osowo Stankowo, Stary Gostyń

Śmigiel 5, 6

29 marzec

Koszanowo, Nietążkowo, Śmigiel – ulice: Akacjowa, Arciszewskich, Boczna, Dębowa, Dudycza, Jana Kozielskiego, Osiedle, Krasickiego, Kręta, Króla Stefana Batorego, Marcina Adelta,  Prusa, Szmalca

Śmigiel – ulice: 27 Stycznia, Al. Bohaterów, Al. Paderewskiego, Ariańska, Broniewskiego, Bukowa, Dworcowa, Działkowa, Fama, Fechnera, Hm. Łukomskiego, Iwaszkiewicza, Jagiellońska, Kątna, Kędzierskiego, Kilińskiego, Klonowa, Konopnickiej, Kościańska, Kościuszki, Kraszewskiego, Krótka, Leszczyńska, Lipowa, Łepkowicza, Matejki, Mickiewicza, Mierosławskiego, Młyńska, Morownicka, Ogrodowa, Ojca Św. Jana Pawła II, Orzeszkowej, Pl. Rozstrzelanych, Pl. Wojska Polskiego, Podgórna, Podgórze, Polna, Południowa, Poprzeczna, Powstańców Wielkopolskich, Północna, Reymonta, Rolna, Rudnickiego, Sienkiewicza, Skarzyńskiego, Sikorskiego, Słoneczna, Słowackiego, Sosnowa, Staszica, Stawowa, Szkolna, Św. Wita, Wiatrakowa, Winnicka, Witaszka, Wodna, Wyspiańskiego, Zdrojowa, Zielona

Gostyń 4L

30 marzec

Aleksandrowo, Brzezie, Czachorowo, Huby Pijanowskie, Krajewice, Sikorzyn, Ziółkowo

Krzywiń 4

1 kwiecień

Bielewo, Gierłachowo, Lubiń, Nowy Dwór

Bojanowo

8 kwiecień

cała gmina

Leszno 2, 4, 7, 11, 14

8 kwiecień

Al. Krasińskiego, Boczna, Grota Roweckiego, Klonowicza, Kościelna, Kurpińskiego, Leszczyńskich, Mała Kościelna, Marcinkowskiego, Matejki, Nowy Rynek, Pl. Kościuszki, Poplińskiego, Przemysłowa, Różana, Szkolna, Średnia, Świętokrzyska, Wąska

17 Stycznia, 55 Pułku Piechoty, Al. Jana Pawła II, Andrzejewskiego, Aptekarska, Armii Krajowej, Berwińskich, Bracka, Chrobrego, Cicha, Frankiewicza, Garażowa, Gołębia, Grodzka, Jackowskiego, Karasia, Lipowa, Kubańska, Łaziebna, Mała Kościańska, Niepodległości, Ofiar Katynia, Os. Rejtana, Os. Sułkowskiego, Os. Wieniawa, Parkowa, Pl. Komeńskiego, Pl. Powstańców, Poniatowskiego, Powstańców Wielkopolskich, Rynek, Świętojańska, Tylna, Wałowa, Więzienna, Włodarczaka, Wolności, Wróblewskiego, Zacisze, Zakątek (od Wolności), Zielona, Zygmunta Starego

17 Pułku Ułanów, 21 Października, Al. Konstytucji 3 Maja, Cybulskiego, Czajkowskiego, Ćwiklińskiej, Dekana, Grunwaldzka, Hubala, Jasna, Karpińskiego, Kiepury, Krzywa, Kwiatowa, Modrzewskiego, Norwida, Ogińskiego, Ordonówny, Osterwy, Prusa, Przybyszewskiego, Słoneczna, Sobieskiego, Solskiego, Sygietyńskiego, Świderskiego, Ułańska, Wiecierzyńskiego, Wierzbowa, Zamenhofa

Dworcowa, Ks. Marciniaka, Kustronia, Leśna Osada, Luksemburska, Niemiecka, Os. Ogrody, Pl. Metziga, Rumuńska, Słowiańska, Tama Kolejowa, Towarowa, Węgierska

1 Maja (3-11), Al. Piłsudskiego, Antoniny, Austriacka, Belgijska, Budowlanych, Daszyńskiego, Dąbrowskiego, Dolna, Dowbora-Muśnickiego, Duńska, Energetyków, Estkowskiego, Fabryczna, Francuska, Geodetów, Górna, Graniczna, Hiszpańska, Holenderska, Jagiellońska, Karwowskich, Kąkolewska, Korczaka, Korfantego, Królowej Jadwigi, Krótka, Leśna, Litewska, Ludowa, Magazynowa, Maltańska, Mickiewicza, Narutowicza, Norweska, Opalińskich, Ostroroga, Paderewskiego, Podmiejska, Prochownia, Racławicka, Raczyńskiego, Rataja, Sikorskiego, Skarbowa, Spokojna, Strumykowa, Studzienna, Szwedzka, Śniadeckich, Unii Europejskiej, Usługowa, Westerplatte, Wiatraczna, Wilkońskiego, Wilkowicka, Willowa, Witosa, Wojska Polskiego, Zwycięstwa

Gostyń 1L, 2L, 3L,

20 kwiecień

Bronisławki, Klony, Kosowo, Płaczkowo, Siemowo, Gostyń - ulice: Bojanowskiego, Hutnika, Leszczyńska, Parkowa, Polna, Przy Dworcu, Towarowa oraz os. 1000 – lecia

Czajkowo, Gola, Witoldowo, Gostyń - ulice: Energetyka, Górna, Łąkowa, Mikołajczyka, Nowe Wrota, Ogrodowa, Podgórna, Sikorskiego, Strzelecka, Śliwińskiego, Taczaka, Wielkopolska, Wrocławska oraz os. Konstytucji 3 Maja, os. Słoneczne

Gostyń centrum – ulice: 1 Maja, 700-lecia, Boczna, Folwarczna, Helsztyńskiego, Jana Pawła II (odcinek od rynku do torów), Kacza, Kolejowa, Kościelna, Krótka, Lipowa, Łazienna, Łącznikowa, Marcinkowskiego (pl.) Młynarska, Młyńska, Mostowa, Na Fosie, Olejniczaka, Podzamcze, Powstańców Wielkopolskich, Przy Farze, Rynek, Sądowa, Św. Floriana, Tkacka, Wąska, Witosa, Wiosny Ludów, Wojska Polskiego, Zamkowa, Zielona oraz os. Gawrony

Leszno 1, 13

22 kwiecień

GRONOWO ( z wyjątkiem ul. Wilkowickiej)

GRZYBOWO: Borowa, Borowikowa, Choinkowa, Grzybowa, Iglasta, Kurkowa, Leszczynowa, Osiecka, Rydzowa, Szyszkowa, Żurawinowa

Rawicz 1

22 kwiecień

Masłowo, Załęcze
Rawicz - ulice:
1000-lecia, Armii Krajowej, Boczna, Broniewskiego, Czarnieckiego, Ceglana, Dąbrowskiego, Długa, Glinki, Jana Kazimierza, Kamienista, Kamińskiego, Kmicica, Kościuszki, Mały Plac Ćwiczeń, Miedzińskiego, Mikołajewicza, Podmiejska, Południowa, Poniatowskiego, Powst. Wlkp., Półwiejska, Przytorze, Ryblewskiej-Cichońskiej, Sarnowska, Słabego, Szczanieckich, Sienkiewicza, Spokojna, Sobieskiego, Targowa, Transportowców, Wawrzyniaka, Winiary, Wołodyjowskiego, Władysława IV, Zacisze, Zagłoby, Żwirowa (11-13)

Leszno 3, 5, 6, 9

29 kwiecień

Dudy-Gracza, Działkowa, Gersona, Grochowiaka, Gryczana, Hasiora, Jęczmienna, Krzyckiego, Kudeli, Lniana, Łanowa, Łubinowa, Makowskiego, Miłosza, Moniuszki, Ochocza, Podgórna, Podkowińskiego, Pszeniczna, Rolna, Rzepakowa, Siewna, Słonecznikowa, Szybowników, Wiejska, Zachodnia, Zbożowa, Żniwna, Żytnia

Baczyńskiego, Dożynkowa (do nr 41), Góreckiego, Kochanowskiego, Kosmonautów, Lubuska,  Pl. Obrońców Warszawy,  Pilotów, Przejezdna, Pułaskiego, Skłodowskiej, Szymanowskiego, Wolińska, Wybickiego, Żeromskiego  + STRZYŻEWICE

Batorego, Bojanowskiego, Chełmońskiego, Chłapowskiego, Dąbrówki, Dożynkowa (od nr 42), Dubois, Działyńskich, Kaszubska, Kilińskiego, Konopnickiej, Kujawska, Lechicka, Łużycka, Mielżyńskich, Mikołajczyka, Miśnieńska, Obotrycka, Okrzei, Orkana, Orzeszkowej, Pankiewicza, Piaskowa, Piastowska, Reja, Reymonta, Scheafera, Serbska, Śląska, Św. Franciszka z Asyżu, Św. Józefa, Święciechowska, Tuwima, Wita Stwosza, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Żeleńskiego

Fałata, Gierymskiego, Grottgera, Iwaszkiewicza, Kossaka, Kraszewskiego, Kruczkowskiego, Malczewskiego, Olszewskiego, Orłowskiego, Siemiradzkiego, Stanisławskiego, Styki, Tetmajera, Traugutta, Wyczółkowskiego

Święciechowa 1

29 kwiecień

Strzyżewice

Leszno 8, 10, 12

6 maj

Akacjowa, Artyleryjska, Bema, Chabrowa, Chociszewskiego, Cypryjska, Fredry, Grecka, Irlandzka, Kanałowa, Korcza, Kosynierów, Kręta, Na Skarpie, Obrońców Lwowa, Okrężna, Pancernych, Powstańców Śląskich, Przeciwlotników, Saperska, Sienkiewicza, Skryta, Strzelecka, Żołnierska

Starozamkowa + ZABOROWO

Anny Memoraty, Asnyka, Brandta, Brata Alberta, Broniewskiego, Czarnieckiego, Dembińskiego, Drzymały, Dunikowskiego, Janickiego, Kasprowicza, Kołłątaja, Kopernika, Łąkowa, Mehoffera, Ogrodowa, Polna, Sokoła, Spółdzielcza, Staszica, Szczepanowskiego

Święciechowa 3

6 maj

Henrykowo, Książęcy Las

Rawicz 2

13 maj

Dąbrówka, Iźbice, Konarzewo, Łaszczyn, Sierakowo, Żylice
Rawicz - ulice: 11-go Listopada, Akacjowa, Brzozowa, Cicha, Dworcowa, Grota Roweckiego 11-15, Jasna, Jesienna, Kalickiego, Kowalskiego, Kwiatowa, Letnia, Miła, Ogrodnicza, Piaskowa, Polna, Poznańska, Różana, Saperska, Sierakowska, Simoniego, Skromna, Słoneczna,  Sosnowa, Spacerowa, Sportowa, Spółdzielcza, Stawowa, Środkowa, Świerkowa, Tęczowa, Topolowa, Widna, Wiosenna, Witosa, Wspólna, XXX – lecia PRL, Zimowa

Pępowo

15 maj

cała gmina

Pogorzela

18 maj

cała gmina

Rawicz 3, 5

20 maj

Folwark, Kąty, Łąkta, Sikorzyn, Stwolno, Ugoda, Wydawy, Zawady, Zielona Wieś
Rawicz - ulice:
17 Stycznia, 3 Maja, Bączkiewicza, Bobrowskiego, Bohaterów Westerplatte, Cepurskiego, Dzieciuchowicza, Englerta, Fiołkowa, Głowackiego, Grota Roweckiego (1-10), Hallera, Kadecka, Kopernika (do nr 10), Kosynierów Gdyńskich, Kościelna, Kramarska, Królowej Jadwigi, Mickiewicza (do nr 15), Młyńska, Nowiaszaka, Nowa, Piłsudskiego, Przyjmy Przyjemskiego, Piotra Skargi, Plater, Podzamcze, Rolnicza, Sikorskiego, Staszica, Średnia, Sucharskiego, Wyszyńskiego, Żwirowa

Krasnolipka, Słupia Kapitulna, Szymanowo

Rawicz 4

27 maj

Dębno Polskie, Krystynki, Sarnówka, Żołędnica
Rawicz - ulice
: 700-Lecia, Asnyka, Bractwa Kurkowego, Chopina, Gajowa, Grunwaldzka, Ignacego Buszy, Kilińskiego, Klasztorna, Kolejowa, Konopnickiej, Kopernika (od nr 11), Kurpińskiego, Lipowa, Marcinkowskiego, Mickiewicza (od nr 16), Nowowiejskiego, Orzeszkowej,  Paderewskiego, Piastowska, Piekarska, Prusa, Pużaka, Ratuszowa, Reymonta, Rynek Sarnowski, Rynek, Rzeźnicka, Sarnowska, Scherwentkego, Strażacka, Strzelecka, Stodołowa, Sukiennicza, Szarych Szeregów, Szkolna, Szwedzka, Wazów, Wąska, Wiatraczna, Wojska Polskiego, Wolności (Pl.), Wyspiańskiego, Zapolskiej, Żeromskiego

Krobia

31 maj

cała gmina