Zbiórki objazdowe gabarytów i zużytego sprzętu
Opublikowany: Sierpień 27, 2015

Od września ruszają kolejne w tym roku objazdowe zbiórki odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.  Podczas zbiórek odbierane są z nieruchomości zamieszkałych następujące odpady:

a) odpady wielkogabarytowe  t. j.:

  • meble: stoły, krzesła, szafy, komody, regały, tapczany, łóżka, sofy, fotele, biurka, meble ogrodowe, szafki łazienkowe itp.
  • inne wyposażenie gospodarstwa domowego t. j.: wózki dziecięce, foteliki samochodowe, zabawki dużych rozmiarów, deski do prasownia, stojaki na kwiaty, wieszaki na ubrania, karnisze, żyrandole, dywany, wykładziny, materace, pierzyny, walizki, miski, wiadra, rowery, sztuczne choinki,

b) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (wszystkie urządzenia których prawidłowe działanie uzależnione było od dopływu prądu         elektrycznego z sieci, baterii lub akumulatorów) t. j.:

  • urządzenia gospodarstwa domowego t. j.: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, odkurzacze, piecyki elektryczne, żelazka, blendery, miksery, roboty kuchenne, sokowirówki, młynki do kawy, tostery, frytkownice, krajalnice, noże elektryczne, wagi, zegary, suszarki do włosów, prostownice do włosów, masażery do ciała itp.;
  • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: laptopy, komputery (w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura), drukarki oraz urządzenia kopiujące, notebooki, kalkulatory, maszyny do pisania, faksy, telefony (stacjonarne, komórkowe i bezprzewodowe), odtwarzacze mp3 itp.;
  • sprzęt RTV: radia, telewizory, kamery wideo, sprzęt hi-fi, odtwarzacze CD i DVD, głośniki, wzmacniacze dźwięku itp.;
  • narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, wkrętarki, piły, maszyny do szycia, kosiarki do trawy, inne narzędzia do spawania, nitowania, lutowania, gięcia, piłowania, cięcia, skręcania  itp. nie używane do prowadzenia działalności gospodarczej;
  • zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy: gry wideo, kieszonkowe konsole do gier, rowery treningowe, bieżnie elektryczne itp.;
  • przyrządy do nadzoru i kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty termometry elektryczne itp.;

Informujemy również, iż w celu ułatwienia właścicielom nieruchomości pozbycia się niewielkich ilości odpadów budowlano – rozbiórkowych oraz opon (które właściciel nieruchomości jest zobowiązany przekazywać do Punktu Selektywnego  Zbierania Odpadów Komunalnych), w ramach objazdowej zbiórki, bezpośrednio z nieruchomości będą odbierane:

  • wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, kabiny prysznicowe (nie szklane), brodziki, bidety, baterie łazienkowe (po 1 sztuce z każdego rodzaju z jednej nieruchomości);
  • opony od samochodów osobowych, rowerów, wózków, motorowerów i motocykli oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, które nie są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej – jednorazowo max. 4 sztuki z jednej nieruchomości;
  • ramy i rolety okienne i drzwi – bez szyb (łącznie do 5 sztuk z jednej nieruchomości).

    Termin zbiórki

    Gmina

    Miejscowości

    5 wrzesień

    Pakosław

    cała gmina

    8 wrzesień

    Wijewo

    cała gmina

    12 wrzesień

    Jutrosin

    cała gmina

    12 wrzesień

    Rydzyna

    cała gmina

    19 wrzesień

    Krzemieniewo

    cała gmina

    19 wrzesień

    Miejska Górka

    cała gmina

    26 wrzesień

    Święciechowa 1

    Długie Nowe, Długie Stare, Gołanice, Krzycko Małe, Lasocice, Niechłód, Ogrody, Piotrowice, Przybyszewo, Święciechowa, Trzebiny

    29 wrzesień

    Gostyń 1P, 2P, 3P, 4P

    Bogusławki, Ostrowo, Gostyń - ulice: Cukrownicza, Droga do Klasztoru, Fabryczna, Jana Pawła II (od str. Jarocina do torów), Kossaka, Matejki, Nad Kanią, Poznańska, Rzeczna, Topolowa oraz Os. Głogówko

    Gostyń - ulice: Sportowa, Starogostyńska, oraz  os. Pożegowo I , os. Pożegowo II

    Dalabuszki, Gaj, Kunowo, Miranowo, Skowronki, Stężyca, Szczodrochowo, Tworzymirki

    Daleszyn, Dusina, Malewo, Markowo, Osowo Stankowo, Stary Gostyń

    30 wrzesień

    Krobia

    cała gmina

    1 październik

    Krzywiń 2

    Bieżyń, Cichowo, Łagowo, Mościszki, Wymysłowo, Zbęchy, Zbęchy Pole

    3 październik

    Bojanowo

    cała gmina

    3 październik

    Krzywiń 4

    Bielewo, Gierłachowo, Lubiń, Nowy Dwór

    3 październik

    Lipno

    cała gmina

    10 październik

    Krzywiń 1

    Jerka, Jurkowo, Kopaszewo, Łuszkowo, Polesie, Rąbinek, Rąbiń, Rogaczewo Małe, Rogaczewo Wielkie, Stary Dębiec, Świniec

    10 październik

    Leszno 1, 4, 5, 8

    Chełmońskiego, Dubois, Dudy-Gracza, Działkowa, Gersona, Grochowiaka, Gryczana, Hasiora, Jęczmienna, Kaszubska, Krzyckiego, Kudeli, Lniana, Łanowa, Łubinowa, Łużycka, Makowskiego, Miłosza, Moniuszki, Obotrycka, Ochocza, Piastowska, Podgórna, Podkowińskiego, Pszeniczna, Rolna, Rzepakowa, Siewna, Słonecznikowa, Szybowników, Śląska, Tuwima, Wiejska, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego (do nr 42), Zachodnia, Zbożowa, Żeleńskiego, Żniwna, Żytnia

    Dożynkowa (do nr 41), Findera, Góreckiego, Kochanowskiego, Kosmonautów, Lubuska,  Pl. Obrońców Warszawy,  Pilotów, Przejezdna, Pułaskiego, Skłodowskiej, Szymanowskiego, Św. Józefa, Wolińska, Wybickiego, Żeromskiego
    + Strzyżewice

    Batorego, Bojanowskiego, Chłapowskiego, Dąbrówki, Dożynkowa (od nr 42), Działyńskich, Kilińskiego, Konopnickiej, Kujawska, Lechicka, Mielżyńskich, Mikołajczyka, Miśnieńska, Okrzei, Orkana, Orzeszkowej, Pankiewicza, Piaskowa, Reja, Reymonta, Scheafera, Serbska, Św. Franciszka z Asyżu, Święciechowska, Wita Stwosza, Wyszyńskiego (od nr 43), Zygmunta Starego

    Fałata, Gierymskiego, Grottgera, Iwaszkiewicza, Kossaka, Kraszewskiego, Kruczkowskiego, Malczewskiego, Olszewskiego, Orłowskiego, Siemiradzkiego, Stanisławskiego, Styki, Tetmajera, Traugutta, Wyczółkowskiego

    10 październik

    Pogorzela

    cała gmina

    10 październik

    Święciechowa 2

    Strzyżewice

    17 październik

    Krzywiń 3

    Boża Wola, Czerwona Wieś, Krzywiń, Kuszkowo, Teklimyśl, Wieszkowo, Zgliniec, Żelazno

    17 październik

    Leszno 7, 9, 11

    Akacjowa, Artyleryjska, Bema, Chabrowa, Chociszewskiego, Cypryjska, Fredry, Grecka, Irlandzka, Kanałowa, Kosynierów, Kręta, Kustronia, Na Skarpie, Obrońców Lwowa, Okrężna, Pancernych, Powstańców Śląskich, Przeciwlotników, Saperska, Skryta, Strzelecka, Żołnierska

    ZABOROWO

    Anny Memoraty, Asnyka, Brandta, Brata Alberta, Broniewskiego, Czarnieckiego, Dembińskiego, Drzymały, Dunikowskiego, Janickiego, Kasprowicza, Kołłątaja, Kopernika, Łąkowa, Mehoffera, Ogrodowa, Polna, Sokoła, Spółdzielcza, Staszica, Szczepanowskiego

    17 październik

    Rawicz 1

    Miejscowości: Masłowo, Załęcze
    Rawicz: 1000-lecia, Armii Krajowej, Broniewskiego, Cepurskiego, Czarnieckiego, Dąbrowskiego, Długa, Glinki, Jana Kazimierza, Kamienista, Kamińskiego, Kmicica, Kościuszki, Mały Plac Ćwiczeń, Miedzińskiego, Mikołajewicza, Podmiejska, Południowa, Poniatowskiego, Powst. Wlkp., Półwiejska, Przytorze, Ryblewskiej-Cichońskiej, Sarnowska, Sczanieckich, Sienkiewicza, Spokojna, Targowa, Wawrzyniaka, Winiary, Zacisze

    17 październik

    Święciechowa 3

    Henrykowo, Książęcy Las

    24 październik

    Leszno 2, 3, 6, 10, 13

    Al. Krasińskiego, Boczna, Grota Roweckiego, Klonowicza, Korcza, Kościelna, Kurpińskiego, Leszczyńskich, Mała Kościelna, Marcinkowskiego, Matejki, Nowy Rynek, Pl. Kościuszki, Poplińskiego, Przemysłowa, Różana, Sienkiewicza, Szkolna, Średnia, Świętokrzyska, Wąska

    17 Stycznia, 55 Pułku Piechoty, Al. Jana Pawła II, Andrzejewskiego, Aptekarska, Armii Krajowej, Berwińskich, Bracka, Chrobrego, Cicha, Frankiewicza, Garażowa, Gołębia, Grodzka, Jackowskiego, Karasia, Lipowa, Łaziebna, Mała Kościańska, Niepodległości, Ofiar Katynia, Os. Sułkowskiego, Parkowa, Pl. Komeńskiego, Pl. Powstańców, Poniatowskiego, Powstańców Wielkopolskich, Rejtana, Rynek, Starozamkowa, Świętojańska, Tylna, Wałowa, Więzienna, Włodarczaka, Wolności, Wróblewskiego, Zacisze, Zakątek (od Wolności), Zielona

    17 Pułku Ułanów, 21 Października, Al. Konstytucji 3 Maja, Cybulskiego, Czajkowskiego, Ćwiklińskiej, Dekana, Grunwaldzka, Hubala, Jasna, Karpińskiego, Kiepury, Krzywa, Kwiatowa, Modrzewskiego, Norwida, Ogińskiego, Ogrody, Ordonówny, Osterwy, Prusa, Przybyszewskiego, Słoneczna, Sobieskiego, Solskiego, Sygietyńskiego, Świderskiego, Ułańska, Węgierska, Wiecierzyńskiego, Wierzbowa, Zamenhofa

    Dworcowa, Leśna Osada, Pl. Metziga, Słowiańska, Tama Kolejowa, Towarowa

    1 Maja (3-11), Al. Piłsudskiego, Antoniny, Austriacka, Belgijska, Budowlanych, Daszyńskiego, Dąbrowskiego, Dolna, Dowbora-Muśnickiego, Duńska, Energetyków, Estkowskiego, Fabryczna, Francuska, Geodetów, Górna, Graniczna, Hiszpańska, Holenderska, Jagiellońska, Karwowskich, Kąkolewska, Korczaka, Korfantego, Królowej Jadwigi, Krótka, Leśna, Litewska, Ludowa, Luksemburska, Magazynowa, Maltańska, Mickiewicza, Narutowicza, Norweska, Opalińskich, Ostroroga, Paderewskiego, Podmiejska, Prochownia, Racławicka, Raczyńskiego, Rataja, Rumuńska, Sikorskiego, Skarbowa, Spokojna, Strumykowa, Studzienna, Szwedzka, Śniadeckich, Unii Europejskiej, Usługowa, Westerplatte, Wiatraczna, Wilkońskiego, Wilkowicka, Willowa, Witosa, Wojska Polskiego, Zwycięstwa

    24 październik

    Pępowo

    cała gmina

    29 październik

    Gostyń 1L, 2L, 3L, 4L

    Bronisławki, Klony, Kosowo, Płaczkowo, Siemowo, Gostyń - ulice: Bojanowskiego, Hutnika, Leszczyńska, Parkowa, Polna, Przy Dworcu, Towarowa oraz os. 1000 – lecia

    Czajkowo, Gola, Witoldowo, Gostyń - ulice: Energetyka, Górna, Łąkowa, Mikołajczyka, Nowe Wrota, Ogrodowa, Podgórna, Sikorskiego, Strzelecka, Śliwińskiego, Taczaka, Wielkopolska, Wrocławska oraz os. Konstytucji 3 Maja, os. Słoneczne

    Gostyń centrum – ulice: 1 Maja, 700-lecia, Boczna, Folwarczna, Helsztyńskiego, Jana Pawła II (odcinek od rynku do torów), Kacza, Kolejowa, Kościelna, Krótka, Lipowa, Łazienna, Łącznikowa, Marcinkowskiego (pl.) Młynarska, Młyńska, Mostowa, Na Fosie, Olejniczaka, Podzamcze, Powstańców Wielkopolskich, Przy Farze, Rynek, Sądowa, Św. Floriana, Tkacka, Wąska, Witosa, Wiosny Ludów, Wojska Polskiego, Zamkowa, Zielona oraz os. Gawrony

    Aleksandrowo, Brzezie, Czachorowo, Huby Pijanowskie, Krajewice, Sikorzyn, Ziółkowo

    31 październik

    Poniec

    cała gmina

    5 listopad

    Śmigiel 2

    Bielawy, Brońsko, Czacz, Czaczyk, Glińsko, Karśnice, Księginki, Nadolnik, Nowa Wieś, Nowy Białcz, Prętkowice, Skoraczewo, Stary Białcz, Żegrowo, Żegrówko

    7 listopad

    Leszno 2, 12

    GRONOWO (z wyjątkiem ul. Wilkowickiej)

    GRZYBOWO: Borowa, Borowikowa, Choinkowa, Grzybowa, Iglasta, Kurkowa, Leszczynowa, Osiecka, Rydzowa, Szyszkowa, Żurawinowa

    7 listopad

    Rawicz 2

    Miejscowości: Dąbrówka, Izbice, Konarzewo, Krasnolipka, Krystynki, Łaszczyn, Sierakowo, Szymanowo, Żylice
    Rawicz: 11-go Listopada, Akacjowa, Bączkiewicza, Berlinga, Bobrowskiego. Boczna, Bohaterów Westerplatte, Bractwa Kurkowego, Brzozowa, Ceglana, Cicha, Dworcowa, Jasna, Jesienna, Kadecka, Kalickiego, Kosynierów Gdyńskich, Kowalskiego, Kwiatowa, Letnia, Miła, Nowa, Nowiaszaka, Ogrodnicza, Piaskowa, Plater, Polna, Poznańska, Przyjemskiego, Rolnicza, Różana, Saperska, Sierakowska, Simoniego, Skromna, Słoneczna,  Sosnowa, Spacerowa, Sportowa, Spółdzielcza, Stawowa, Środkowa, Świerkowa, Tęczowa, Topolowa, Transportowców, Widna, Wiosenna, Witosa, Wspólna, XXX – lecia PRL, Zimowa

    7 listopad

    Śmigiel 4

    Bronikowo, Bruszczewo, Machcin, Morownica, Nowe Szczepankowo, Nowy Świat, Poladowo, Podśmigiel, Robaczyn, Sierpowo, Sikorzyn, Smolno, Stare Szczepankowo, Wydorowo

    18 listopad

    Śmigiel 1

    Brzeziny, Chełkowo, Gniewowo, Jezierzyce, Karmin, Olszewo, Parsko, Przysieka Polska, Spławie, Stara Przysieka I, Stara Przysieka II, Stare Bojanowo, Wonieść, Zygmuntowo, Żydowo

    21 listopad

    Rawicz 3

    Miejscowości: Folwark, Kąty, Łąkta, Sikorzyn, Słupia Kapitulna,  Stwolno, Ugoda, Wydawy, Zawady, Zielona Wieś
    Rawicz: 17 Stycznia, 3 Maja, Dzieciuchowicza, Englerta, Fiołkowa, Głowackiego, Grota Roweckiego, Hallera, Kopernika (do nr 10), Kościelna, Kramarska, Królowej Jadwigi, Mickiewicza (do nr 15), Młyńska, Piłsudskiego, Piotra Skargi, Podzamcze, Sikorskiego, Staszica, Średnia, Wyszyńskiego, Żwirowa

    21 listopad

    Śmigiel 3

    Koszanowo, Nietążkowo, Śmigiel

    28 listopad

    Rawicz 4

    Miejscowości: Dębno Polskie, Sarnówka, Żołędnica
    Rawicz: 700-Lecia, Asnyka, Chopina, Gajowa, Grunwaldzka, Ignacego Buszy, Kilińskiego, Klasztorna, Kolejowa, Konopnickiej, Kopernika (od nr 11), Kurpińskiego, Lipowa, Marcinkowskiego, Mickiewicza (od nr 16), Nowowiejskiego, Orzeszkowej,  Paderewskiego, Piastowska, Piekarska, Prusa, Pużaka, Ratuszowa, Reymonta, Rynek Sarnowski, Rynek, Rzeźnicka, Scherwentkego, Strażacka, Strzelecka, Sukiennicza, Szarych Szeregów, Szkolna, Szwedzka, Wazów, Wiatraczna, Wojska Polskiego, Wolności (Pl.), Wyspiańskiego, Zapolskiej, Żeromskiego