Wyniki Finału VI edycji Programu Zbieraj Baterie
Opublikowany: Czerwiec 14, 2017

 

Wyniki Finału VI edycji Programu Zbieraj Baterie!

Z przyjemnością informujemy, że szkoły podstawowe oraz jedno z przedszkoli z terenu Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego znalazły się w gronie najlepszych placówek oświatowych biorących udział w VI edycji programu "Zbieraj baterie!". Konkurencja podczas trwania VI edycji była ogromna w programie brało udział prawie 1200 szkół i przedszkoli z całego kraju!

Serdecznie gratulujemy szkole z Ponieca, która już kolejny rok z rzędu otrzymała specjalne wyróżnienie: Szkoła Podstawowa im. majora Henryka Sucharskiego w Poniecu w kategorii: "zebranie największej masy zużytych baterii i akumulatorów liczonej ogółem, bez względu na liczbę uczniów" . Uczniowie szkoły w Poniecu zebrali łącznie 822 kg baterii co dało im 9 miejsce w Polsce.

Oprócz tego Oddział przedszkolny w Sowach gm. Pakosław oraz Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej Szkoła Filialna w Wonieściu otrzymały specjalne wyróżnienia w kategorii "zebranie największej masy zużytych baterii i akumulatorów w przeliczeniu na jednego ucznia" . Średnio każdy z przedszkolaków  przyniósł do placówki prawie 6,27 kg baterii i akumulatorów co uplasowało Przedszkole na 17 miejscu w kraju, natomiast każdy z uczniów Szkoły Podstawowej Filialnej w Wonieściu przyniósł średnio 4,5 kg zużytych baterii i akumulatorów co dało im 29 miejsce.

Laureatom VI edycji programu ZBIERAJ BATERIE serdecznie gratulujemy! Wszystkie szkoły i przedszkola zapraszamy do wzięcia udziału w VII edycji programu, która rozpoczyna się wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018 tj. 1 września 2017r.

Więcej informacji http://www.zbierajbaterie.pl/