Wyniki Finału V Edycji Programu ZBIERAJ BATERIE!
Opublikowany: Czerwiec 15, 2016

Z wielką przyjemnością informujemy, że szkoły podstawowe z terenu Związku znalazły się w gronie najlepszych placówek oświatowych biorących udział w programie "Zbieraj baterie!".

Chcemy zauważyć, że konkurencja była niemała! Baterie aktywnie zbierało 1006 placówek z terenu całego kraju.

Serdecznie gratulujemy szkołom: Szkole Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Poniecu  oraz Szkole Podstawowej w Sarbinowie wyróżnień specjalnych w kategorii: "zebranie największej masy zużytych baterii i akumulatorów liczonej ogółem, bez względu na liczbę uczniów" . Uczniowie niniejszych placówek zebralikolejno 634 kg oraz 520 kg baterii i uplasowali się na 14 i 18 pozycji w Polsce.

Oprócz tego Szkoła z Sarbinowa okazała się najlepsza wśród szkół z naszego terenu  w kategorii "zebranie największej masy zużytych baterii i akumulatorów w przeliczeniu na jednego ucznia" . Średnio każdy z uczniów przyniósł do szkoły 8,81 kg baterii i akumulatorów (9 miejsce).
Wśród laureatów tej kategorii znalazła się jeszcze Szkoła Podstawowa Filialna w Sułkowicach, która uplasowała się na 14 miejscu z wynikiem 6,65 kg baterii przypadających na jednego ucznia.

Laureatom składamy gratulacje, a wszystkie szkoły i przedszkola zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej IV edycji Programu, która ruszy już 1 września.

Po szczegóły zapraszamy tutaj.