Rozdaliśmy sadzonki w Brennie
Opublikowany: Maj 14, 2019

W minioną sobotę, ogródki letników z Brenna-Ostrów wzbogaciły się o kolejne egzemplarze roślin. 

Okazją do tego była, odbywająca się po raz trzeci, akcja pn. "Od segregacji nie planuj wakacji! Zamień odpady na rośliny", podczas której mieszkańcy mieli możliwość wymiany odpadów na sadzonki m.in.borówki, pelargonii, lawendy, azalii czy thuji.

Frekwencja dopisała, a z blisko 40 nieruchomości z gminy Wijewo dostarczono nam 1 100kg odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych, które wymieniono na prawie 150 sadzonek.

Głównym zadaniem akcji było edukowanie letników o gospodarce odpadami komunalnymi na terenie Związku, a przede wszystkim o możliwości korzystania przez nich z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Niestety cały czas, na terenie letnisk, spotykamy się ze zjawiskiem porzucania odpadów komunalnych przy kontenerach przeznaczonych na odpady zmieszane. Szczególne utrapienie stanowią odpady zielone, odpady wielkogabarytowe oraz odpady zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, które powinny zostać zawiezione do PSZOKu w Wijewie.

Na kolejne spotkanie z pracownikami Związku zapraszamy 18 maja do Cichowa w gminie Krzywiń http://kzgrl.pl/aktualnosci/18-maja---cichowo--

Powiększ zdjęcia w galerii: