Rośliny za odpady na plaży w Brennie
Opublikowany: Maj 22, 2018

W minioną sobotę 19 maja 2018r. przedstawiciele Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego spotkali się letnikami oraz z mieszkańcami Gminy Wijewo na plaży w Brennie – Ostrów, gdzie zorganizowana została akcja „OD SEGREGACJI NIE PLANUJ WAKACJI! – wymień odpady na roślinę.”

Letnicy i mieszkańcy podczas akcji mieli możliwość pozbycia się niepotrzebnych sprzętów elektrycznych i elektronicznych, zużytych baterii oraz odpadów wielkogabarytowych, które wymienione zostały na rośliny. Sadzonki otrzymały również osoby, które w dniach od 28 kwietnia do 16 maja oddały odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Wijewie przy ul. Wincentego Witosa 52. Uczestnicy akcji otrzymali w sumie 173 sadzonki lawendy, nachyłka, gailardii, szałwii, margaretki, rozwaru, berberysu, jałowców i thuji.

Akcja przede wszystkim miała charakter edukacyjny, dzięki czemu uczestnicy poznali zasady prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi, segregacji odpadów oraz funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Wijewie. Odwiedzający stoisko KZGRL, oprócz wymiany odpadów za rośliny uzyskiwali odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące segregacji odpadów komunalnych, a dla młodszych letników i mieszkańców przygotowane były konkursy.

Miarodajnym potwierdzeniem efektywności i celowości akcji był kontener wypełniony po brzegi elektroodpadami oraz odpadami wielkogabarytowymi. Blisko dwie tony odpadów z Brenna trafiło do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Trzebani, gdzie w odpowiedni sposób zostaną zagospodarowane.

Już 16 czerwca zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu spotkań organizowanych na plażach letnisk znajdujących się na terenie Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, tym razem odwiedzimy letników i mieszkańców i  z gminy Krzywiń na letnisku w Cichowie. Regulamin akcji dostępny jest na naszej stronie: http://kzgrl.pl/aktualnosci/od-segregacji-nie-planuj-wakacji---wymien-odpady-na-rosliny---cichowo-16-czerwca-2018

 

Powiększ zdjęcia w galerii: