PRZYPOMINAMY O OBJAZDOWYCH ZBIÓRKACH ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Opublikowany: Sierpień 20, 2019

Przypominamy o objazdowych zbiórkach odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podczas zbiórek objazdowych odbierane są z nieruchomości zamieszkałych następujące odpady:

a) odpady wielkogabarytowe  t. j.:

  • meble: stoły, krzesła, szafy, komody, regały, tapczany, łóżka, sofy, fotele, biurka, meble ogrodowe, szafki łazienkowe itp.
  • inne wyposażenie gospodarstwa domowego t. j.: wózki dziecięce, foteliki samochodowe, zabawki dużych rozmiarów, deski do prasownia, stojaki na kwiaty, wieszaki na ubrania, karnisze, żyrandole, dywany, wykładziny, materace, pierzyny, walizki, miski, wiadra, rowery, sztuczne choinki,

b) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (wszystkie urządzenia których prawidłowe działanie uzależnione było od dopływu prądu elektrycznego z sieci, baterii lub akumulatorów) t. j.:

  • urządzenia gospodarstwa domowego t. j.: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, odkurzacze, piecyki elektryczne, żelazka, blendery, miksery, roboty kuchenne, sokowirówki, młynki do kawy, tostery, frytkownice, krajalnice, noże elektryczne, wagi, zegary, suszarki do włosów, prostownice do włosów, masażery do ciała itp.;
  • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: laptopy, komputery (w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura), drukarki oraz urządzenia kopiujące, notebooki, kalkulatory, maszyny do pisania, faksy, telefony (stacjonarne, komórkowe i bezprzewodowe), odtwarzacze mp3 itp.;
  • sprzęt RTV: radia, telewizory, kamery wideo, sprzęt hi-fi, odtwarzacze CD i DVD, głośniki, wzmacniacze dźwięku itp.;
  • narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, wkrętarki, piły, maszyny do szycia, kosiarki do trawy, inne narzędzia do spawania, nitowania, lutowania, gięcia, piłowania, cięcia, skręcania  itp. nie używane do prowadzenia działalności gospodarczej;
  • zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy: gry wideo, kieszonkowe konsole do gier, rowery treningowe, bieżnie elektryczne itp.;
  • przyrządy do nadzoru i kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty termometry elektryczne itp.;

Informujemy również, iż w celu ułatwienia właścicielom nieruchomości pozbycia się niewielkich ilości odpadów budowlano – rozbiórkowych oraz opon (które właściciel nieruchomości jest zobowiązany przekazywać do Punktu Selektywnego  Zbierania Odpadów Komunalnych), w ramach objazdowej zbiórki, bezpośrednio z nieruchomości będą odbierane:

  • wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, kabiny prysznicowe (nie szklane), brodziki, bidety, baterie łazienkowe (po 1 sztuce z każdego rodzaju z jednej nieruchomości);
  • opony od samochodów osobowych, rowerów, wózków, motorowerów i motocykli oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, które nie są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej – jednorazowo max 4 sztuki z jednej nieruchomości;
  • ramy i rolety okienne i drzwi – bez szyb (łącznie do 5 sztuk z jednej nieruchomości).

 

Poniżej przedstawiamy harmonogram nadchodzących zbiórek odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i energetycznego:

HARMONOGRAM ZBIÓREK OBJAZDOWYCH 2019 R. - PÓŁROCZE II
(wg dat)
Gmina Termin zbiórki Miejscowości
Gostyń 1L, 2L, 3L, 4L 21 sierpień Bronisławki, Klony, Kosowo, Płaczkowo, Siemowo, Gostyń - ulice: Bojanowskiego, Hutnika, Leszczyńska, Parkowa, Polna, Przy Dworcu, Towarowa oraz os. 1000 – lecia
Czajkowo, Gola, Witoldowo, Gostyń - ulice: Energetyka, Górna, Łąkowa, Mikołajczyka, Nowe Wrota, Ogrodowa, Podgórna, Sikorskiego, Strzelecka, Śliwińskiego, Taczaka, Wielkopolska, Wrocławska oraz os. Konstytucji 3 Maja, os. Słoneczne
Gostyń centrum – ulice: 1 Maja, 700-lecia, Boczna, Folwarczna, Helsztyńskiego, Jana Pawła II (odcinek od rynku do torów), Kacza, Kolejowa, Kościelna, Krótka, Lipowa, Łazienna, Łącznikowa, Marcinkowskiego (pl.) Młynarska, Młyńska, Mostowa, Na Fosie, Olejniczaka, Podzamcze, Powstańców Wielkopolskich, Przy Farze, Rynek, Sądowa, Św. Floriana, Tkacka, Wąska, Witosa, Wiosny Ludów, Wojska Polskiego, Zamkowa, Zielona oraz os. Gawrony
Aleksandrowo, Brzezie, Czachorowo, Huby Pijanowskie, Krajewice, Sikorzyn, Ziółkowo
Pakosław 7 wrzesień cała gmina
Leszno 2, 4, 7, 11, 14 7 wrzesień Al. Krasińskiego, Boczna, Grota Roweckiego, Klonowicza, Kościelna, Kurpińskiego, Leszczyńskich, Mała Kościelna, Marcinkowskiego, Matejki, Nowy Rynek, Pl. Kościuszki, Poplińskiego, Przemysłowa, Różana, Szkolna, Średnia, Świętokrzyska, Wąska
17 Stycznia, 55 Pułku Piechoty, Al. Jana Pawła II, Andrzejewskiego, Aptekarska, Armii Krajowej, Berwińskich, Bracka, Chrobrego, Cicha, Frankiewicza, Garażowa, Gołębia, Grodzka, Jackowskiego, Karasia, Lipowa, Kubańska, Łaziebna, Mała Kościańska, Niepodległości, Ofiar Katynia, Os. Rejtana, Os. Sułkowskiego, Os. Wieniawa, Parkowa, Pl. Komeńskiego, Pl. Powstańców, Poniatowskiego, Powstańców Wielkopolskich, Rynek, Świętojańska, Tylna, Wałowa, Więzienna, Włodarczaka, Wolności, Wróblewskiego, Zacisze, Zakątek (od Wolności), Zielona, Zygmunta Starego
17 Pułku Ułanów, 21 Października, Al. Konstytucji 3 Maja, Cybulskiego, Czajkowskiego, Ćwiklińskiej, Dekana, Grunwaldzka, Hubala, Jasna, Karpińskiego, Kiepury, Krzywa, Kwiatowa, Modrzewskiego, Norwida, Ogińskiego, Ordonówny, Osterwy, Prusa, Przybyszewskiego, Słoneczna, Sobieskiego, Solskiego, Sygietyńskiego, Świderskiego, Ułańska, Wiecierzyńskiego, Wierzbowa, Zamenhofa
Dworcowa, Ks. Marciniaka, Kustronia, Leśna Osada, Luksemburska, Niemiecka, Os. Ogrody, Pl. Metziga, Rumuńska, Słowiańska, Tama Kolejowa, Towarowa, Węgierska
1 Maja (3-11), Al. Piłsudskiego, Antoniny, Austriacka, Belgijska, Budowlanych, Daszyńskiego, Dąbrowskiego, Dolna, Dowbora-Muśnickiego, Duńska, Energetyków, Estkowskiego, Fabryczna, Francuska, Geodetów, Górna, Graniczna, Hiszpańska, Holenderska, Jagiellońska, Karwowskich, Kąkolewska, Korczaka, Korfantego, Królowej Jadwigi, Krótka, Leśna, Litewska, Ludowa, Magazynowa, Maltańska, Mickiewicza, Narutowicza, Norweska, Opalińskich, Ostroroga, Paderewskiego, Podmiejska, Prochownia, Racławicka, Raczyńskiego, Rataja, Sikorskiego, Skarbowa, Spokojna, Strumykowa, Studzienna, Szwedzka, Śniadeckich, Unii Europejskiej, Usługowa, Westerplatte, Wiatraczna, Wilkońskiego, Wilkowicka, Willowa, Witosa, Wojska Polskiego, Zwycięstwa
Jutrosin  14 wrzesień cała gmina
Leszno 1, 13 14 wrzesień GRONOWO ( z wyjątkiem ul. Wilkowickiej)
GRZYBOWO: Borowa, Borowikowa, Choinkowa, Grzybowa, Iglasta, Kurkowa, Leszczynowa, Osiecka, Rydzowa, Szyszkowa, Żurawinowa
Wijewo 1, 2 17 wrzesień cała gmina
Krobia 18 wrzesień cała gmina
Miejska Górka 21 wrzesień cała gmina
Leszno 3, 5, 6, 9 21 wrzesień Dudy-Gracza, Działkowa, Gersona, Grochowiaka, Gryczana, Hasiora, Jęczmienna, Krzyckiego, Kudeli, Lniana, Łanowa, Łubinowa, Makowskiego, Miłosza, Moniuszki, Ochocza, Podgórna, Podkowińskiego, Pszeniczna, Rolna, Rzepakowa, Siewna, Słonecznikowa, Szybowników, Wiejska, Zachodnia, Zbożowa, Żniwna, Żytnia
Baczyńskiego, Dożynkowa (do nr 41), Góreckiego, Kochanowskiego, Kosmonautów, Lubuska,  Pl. Obrońców Warszawy,  Pilotów, Przejezdna, Pułaskiego, Skłodowskiej, Szymanowskiego, Wolińska, Wybickiego, Żeromskiego  + STRZYŻEWICE
Batorego, Bojanowskiego, Chełmońskiego, Chłapowskiego, Dąbrówki, Dożynkowa (od nr 42), Dubois, Działyńskich, Kaszubska, Kilińskiego, Konopnickiej, Kujawska, Lechicka, Łużycka, Mielżyńskich, Mikołajczyka, Miśnieńska, Obotrycka, Okrzei, Orkana, Orzeszkowej, Pankiewicza, Piaskowa, Piastowska, Reja, Reymonta, Scheafera, Serbska, Śląska, Św. Franciszka z Asyżu, Św. Józefa, Święciechowska, Tuwima, Wita Stwosza, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Żeleńskiego
Fałata, Gierymskiego, Grottgera, Iwaszkiewicza, Kossaka, Kraszewskiego, Kruczkowskiego, Malczewskiego, Olszewskiego, Orłowskiego, Siemiradzkiego, Stanisławskiego, Styki, Tetmajera, Traugutta, Wyczółkowskiego
Święciechowa 1 21 wrzesień Strzyżewice
Śmigiel 2 25 wrzesień Bielawy, Brońsko, Czaczyk, Glińsko, Karśnice, Księginki, Nadolnik, Nowa Wieś, Nowy Białcz, Prętkowice, Skoraczewo, Stary Białcz, Żegrowo, Żegrówko
Rawicz 4 28 wrzesień Dębno Polskie, Krystynki, Sarnówka, Żołędnica
Rawicz - ulice
: 700-Lecia, Asnyka, Bractwa Kurkowego, Chopina, Gajowa, Grunwaldzka, Ignacego Buszy, Kilińskiego, Klasztorna, Kolejowa, Konopnickiej, Kopernika (od nr 11), Kurpińskiego, Lipowa, Marcinkowskiego, Mickiewicza (od nr 16), Nowowiejskiego, Orzeszkowej,  Paderewskiego, Piastowska, Piekarska, Prusa, Pużaka, Ratuszowa, Reymonta, Rynek Sarnowski, Rynek, Rzeźnicka, Sarnowska, Scherwentkego, Strażacka, Strzelecka, Stodołowa, Sukiennicza, Szarych Szeregów, Szkolna, Szwedzka, Wazów, Wąska, Wiatraczna, Wojska Polskiego, Wolności (Pl.), Wyspiańskiego, Zapolskiej, Żeromskiego
Śmigiel 1 30 wrzesień Brzeziny, Chełkowo, Gniewowo, Jezierzyce, Karmin, Parsko, Przysieka Polska, Spławie, Stara Przysieka I, Stara Przysieka II, Wonieść, Zygmuntowo, Żydowo
Śmigiel 3 2 październik Bronikowo, Bruszczewo, Czacz, Machcin, Morownica, Nowe Szczepankowo, Nowy Świat, Poladowo, Podśmigiel, Sikorzyn, Smolno, Stare Szczepankowo
Pogorzela 1,2 2 październik Pogorzela, Bielawy Pogorzelskie, Bułaków, Elżbietków, Kacza Górka, Międzyborze
Pogorzela 3,4 3 październik Głuchów, Gumienice, Łukaszew, Ochla, Kromolice, Małgów, Paradów, Wziąchów
Śmigiel 5, 6 3 październik Koszanowo, Nietążkowo, Śmigiel – ulice: Akacjowa, Arciszewskich, Boczna, Dębowa, Dudycza, Jana Kozielskiego, Osiedle, Krasickiego, Kręta, Króla Stefana Batorego, Marcina Adelta,  Prusa, Szmalca
Śmigiel – ulice: 27 Stycznia, Al. Bohaterów, Al. Paderewskiego, Ariańska, Broniewskiego, Bukowa, Dworcowa, Działkowa, Fama, Fechnera, Hm. Łukomskiego, Iwaszkiewicza, Jagiellońska, Kątna, Kędzierskiego, Kilińskiego, Klonowa, Konopnickiej, Kościańska, Kościuszki, Kraszewskiego, Krótka, Leszczyńska, Lipowa, Łepkowicza, Matejki, Mickiewicza, Mierosławskiego, Młyńska, Morownicka, Ogrodowa, Ojca Św. Jana Pawła II, Orzeszkowej, Pl. Rozstrzelanych, Pl. Wojska Polskiego, Podgórna, Podgórze, Polna, Południowa, Poprzeczna, Powstańców Wielkopolskich, Północna, Reymonta, Rolna, Rudnickiego, Sienkiewicza, Skarzyńskiego, Sikorskiego, Słoneczna, Słowackiego, Sosnowa, Staszica, Stawowa, Szkolna, Św. Wita, Wiatrakowa, Winnicka, Witaszka, Wodna, Wyspiańskiego, Zdrojowa, Zielona
Śmigiel 4 5 październik Olszewo, Robaczyn, Sierpowo, Stare Bojanowo, Wydorowo
Lipno 5 październik cała gmina
Bojanowo 5 październik cała gmina
Święciechowa 2 12 październik Długie Nowe, Długie Stare, Gołanice, Krzycko Małe, Lasocice, Niechłód, Ogrody, Piotrowice, Przybyszewo, Święciechowa, Trzebiny
Krzywiń 3 12 październik Boża Wola, Czerwona Wieś, Krzywiń, Kuszkowo, Stary Dębiec, Teklimyśl, Wieszkowo, Wymysłowo, Zgliniec, Żelazno
Rawicz 2 12 październik Dąbrówka, Iźbice, Konarzewo, Łaszczyn, Sierakowo, Żylice
Rawicz - ulice: 11-go Listopada, Akacjowa, Brzozowa, Cicha, Dworcowa, Grota Roweckiego 11-15, Jasna, Jesienna, Kalickiego, Kowalskiego, Kwiatowa, Letnia, Miła, Ogrodnicza, Piaskowa, Polna, Poznańska, Różana, Saperska, Sierakowska, Simoniego, Skromna, Słoneczna,  Sosnowa, Spacerowa, Sportowa, Spółdzielcza, Stawowa, Środkowa, Świerkowa, Tęczowa, Topolowa, Widna, Wiosenna, Witosa, Wspólna, XXX – lecia PRL, Zimowa
Krzemieniewo 19 październik cała gmina
Krzywiń 1 19 październik Jerka, Jurkowo, Kopaszewo, Łuszkowo, Polesie, Rąbinek, Rąbiń, Rogaczewo Małe, Rogaczewo Wielkie, Świniec
Rawicz 3, 5 19 październik Folwark, Kąty, Łąkta, Sikorzyn, Stwolno, Ugoda, Wydawy, Zawady, Zielona Wieś
Rawicz - ulice:
17 Stycznia, 3 Maja, Bączkiewicza, Bobrowskiego, Bohaterów Westerplatte, Cepurskiego, Dzieciuchowicza, Englerta, Fiołkowa, Głowackiego, Grota Roweckiego (1-10), Hallera, Kadecka, Kopernika (do nr 10), Kosynierów Gdyńskich, Kościelna, Kramarska, Królowej Jadwigi, Mickiewicza (do nr 15), Młyńska, Nowiaszaka, Nowa, Piłsudskiego, Przyjmy Przyjemskiego, Piotra Skargi, Plater, Podzamcze, Rolnicza, Sikorskiego, Staszica, Średnia, Sucharskiego, Wyszyńskiego, Żwirowa
Krasnolipka, Słupia Kapitulna, Szymanowo
Rydzyna 26 październik cała gmina
Krzywiń 2 26 październik Bieżyń, Cichowo, Łagowo, Mościszki, Zbęchy, Zbęchy Pole
Rawicz 1 26 październik Masłowo, Załęcze
Rawicz - ulice:
1000-lecia, Armii Krajowej, Boczna, Broniewskiego, Czarnieckiego, Ceglana, Dąbrowskiego, Długa, Glinki, Jana Kazimierza, Kamienista, Kamińskiego, Kmicica, Kościuszki, Mały Plac Ćwiczeń, Miedzińskiego, Mikołajewicza, Podmiejska, Południowa, Poniatowskiego, Powst. Wlkp., Półwiejska, Przytorze, Ryblewskiej-Cichońskiej, Sarnowska, Słabego, Szczanieckich, Sienkiewicza, Spokojna, Sobieskiego, Targowa, Transportowców, Wawrzyniaka, Winiary, Wołodyjowskiego, Władysława IV, Zacisze, Zagłoby, Żwirowa (11-13)
Pępowo 1 29 październik Babkowice, Gębice, Kościuszkowo, Krzyżanki, Ludwinowo, Siedlec
Pępowo 2 30 październik Czeluścin, Krzekotowice, Magdalenki, Pasierby, Skoraszewice, Wilkonice, Wilkoniczki
Krzywiń 4 30 październik Bielewo, Gierłachowo, Lubiń, Nowy Dwór
Pępowo 3 31 październik Pępowo
Leszno 8, 10, 12 9 listopad Akacjowa, Artyleryjska, Bema, Chabrowa, Chociszewskiego, Cypryjska, Fredry, Grecka, Irlandzka, Kanałowa, Korcza, Kosynierów, Kręta, Na Skarpie, Obrońców Lwowa, Okrężna, Pancernych, Powstańców Śląskich, Przeciwlotników, Saperska, Sienkiewicza, Skryta, Strzelecka, Żołnierska
Starozamkowa + ZABOROWO
Anny Memoraty, Asnyka, Brandta, Brata Alberta, Broniewskiego, Czarnieckiego, Dembińskiego, Drzymały, Dunikowskiego, Janickiego, Kasprowicza, Kołłątaja, Kopernika, Łąkowa, Mehoffera, Ogrodowa, Polna, Sokoła, Spółdzielcza, Staszica, Szczepanowskiego
Święciechowa 3 9 listopad Henrykowo, Książęcy Las
Poniec 16 listopad cała gmina