Pakosław najczystszy!
Opublikowany: Wrzesień 24, 2015

Miło nam poinformować, że Gmina Pakosław będąca członkiem Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego została najczystszą gminą wiejską w Polsce!

W ramach akcji Sprzątanie Świata fundacja Nasza Ziemia przeprowadziła plebiscyt na czystą gminę w Polsce. Był to pierwszy taki konkurs w 22 letniej historii akcji Sprzątanie Świata w Polsce. W ankiecie oddano blisko 20 tys. głosów na 119 gmin. Oprócz Gminy Pakosław, która zdobyła ich ponad 4 tys., tytuł "Czystej Gminy" otrzymały: gmina miejsko-wiejska Kowalewo Pomorskie (Kujawsko-Pomorskie) oraz gmina miejska Nowy Sącz (Małopolskie). 

Światowa kampania "Clean Up the World", zapoczątkowana w Australii, odbywa się w trzeci weekend września od 1993 roku. Rok później "Sprzątanie Świata" zorganizowała w Polsce Mira Stanisławska-Meysztowicz - założycielka i była prezes Fundacji Nasza Ziemia. Jak podkreśla fundacja, co roku w ramach akcji w Polsce przeprowadzanych jest kilka tysięcy lokalnych przedsięwzięć, w które angażuje się średnio kilkaset tysięcy Polaków. W rekordowym - 1998 r., wzięło w niej udział 2,8 mln osób. 

Gratulujemy!

 

 

 

Źródło: www.sprzatanieswiata-polska.pl, www.wyborcza.pl.