OBJAZDOWE ZBIÓRKI odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
Opublikowany: Sierpień 27, 2021

We wrześniu rozpoczynamy drugi w tym roku cykl objazdowych zbiórkek odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podczas zbiórek objazdowych odbierane są z nieruchomości zamieszkałych następujące odpady:

a) odpady wielkogabarytowe  t. j.:

  • meble: stoły, krzesła, szafy, komody, regały, tapczany, łóżka, sofy, fotele, biurka, meble ogrodowe, szafki łazienkowe itp.
  • inne wyposażenie gospodarstwa domowego t. j.: wózki dziecięce, foteliki samochodowe, zabawki dużych rozmiarów, deski do prasownia, stojaki na kwiaty, wieszaki na ubrania, karnisze, żyrandole, dywany, wykładziny, materace, pierzyny, walizki, miski, wiadra, rowery, sztuczne choinki,

b) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (wszystkie urządzenia których prawidłowe działanie uzależnione było od dopływu prądu elektrycznego z sieci, baterii lub akumulatorów) t. j.:

  • urządzenia gospodarstwa domowego t. j.: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, odkurzacze, piecyki elektryczne, żelazka, blendery, miksery, roboty kuchenne, sokowirówki, młynki do kawy, tostery, frytkownice, krajalnice, noże elektryczne, wagi, zegary, suszarki do włosów, prostownice do włosów, masażery do ciała itp.;
  • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: laptopy, komputery (w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura), drukarki oraz urządzenia kopiujące, notebooki, kalkulatory, maszyny do pisania, faksy, telefony (stacjonarne, komórkowe i bezprzewodowe), odtwarzacze mp3 itp.;
  • sprzęt RTV: radia, telewizory, kamery wideo, sprzęt hi-fi, odtwarzacze CD i DVD, głośniki, wzmacniacze dźwięku itp.;
  • narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, wkrętarki, piły, maszyny do szycia, kosiarki do trawy, inne narzędzia do spawania, nitowania, lutowania, gięcia, piłowania, cięcia, skręcania  itp. nie używane do prowadzenia działalności gospodarczej;
  • zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy: gry wideo, kieszonkowe konsole do gier, rowery treningowe, bieżnie elektryczne itp.;
  • przyrządy do nadzoru i kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty termometry elektryczne itp.;

Informujemy również, iż w celu ułatwienia właścicielom nieruchomości pozbycia się niewielkich ilości odpadów budowlano – rozbiórkowych oraz opon (które właściciel nieruchomości jest zobowiązany przekazywać do Punktu Selektywnego  Zbierania Odpadów Komunalnych), w ramach objazdowej zbiórki, bezpośrednio z nieruchomości będą odbierane:

  • wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, kabiny prysznicowe (nie szklane), brodziki, bidety, baterie łazienkowe (po 2 sztuki z każdego rodzaju wymienionych odpadów z jednej nieruchomości);
  • opony od samochodów osobowych, rowerów, wózków, motorowerów i motocykli oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, które nie są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej – max 4 sztuki z jednej nieruchomości;
  • ramy i rolety okienne i drzwi – bez szyb (łącznie do 5 sztuk z jednej nieruchomości). 

Ci mieszkańcy, którzy korzystają z aplikacji Ecoharmonogram zostaną poinformowani o nadchodzącej zbiórce poprzez aplikację. Tych, którzy nie korzystają z aplikacji zachęcamy do jej pobrania. Po więcej informacji na temat aplikacji zapraszamy TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy harmonogram najbliższych zbiórek odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego:

GMINA DATA ZBIÓRKI MIEJSCOWOŚĆ / ULICA
Lipno 4 września cała gmina
Pakosław 4 września cała gmina
Rawicz 4 września Szymanowo (nie dotyczy ul. Kapały, Pogodnej, Życzliwej)
Gostyń 4 września Gostyń ul.: Sportowa, Starogostyńska os. Pożegowo I oraz os. Pożegowo II, Dalabuszki, Gaj, Kunowo, Skowronki, Stężyca, Szczodrochowo, Tworzymirki, Daleszyn, Dusina, Malewo, Markowo, Osowo, Stankowo, Stary Gostyń
Rawicz 11 września Folwark, Kąty, Masłowo, Załęcze, Szymanowo; ul. Kapały, Pogodna, Życzliwa 1 Rawicz: 1000-lecia, Armii Krajowej, Boczna, Broniewskiego, Czarnieckiego, Ceglana, Dąbrowskiego, Długa, Glinki, Jana Kazimierza, Kamienista, Kamińskiego, Kmicica, Kościuszki, Kurcewiczówny, Mały Plac Ćwiczeń, Miedzińskiego, Mikołajewicza, Podmiejska, Południowa, Poniatowskiego, Powst. Wlkp., Półwiejska, Przytorze, Ryblewskiej-Cichońskiej, Sarnowska, Słabego, Sczanieckich, Sienkiewicza, Spokojna, Sobieskiego, Targowa, Transportowców, Wawrzyniaka, Winiary, Wołodyjowskiego, Władysława IV, Zacisze, Zagłoby, Żwirowa 11-13, Dąbrówka, Izbice, Konarzewo, Łaszczyn, Żylice, Sierakowo 2
Rawicz: 11-go Listopada, Akacjowa, Brzozowa, Cicha, Dworcowa, Grota Roweckiego 11-15, Jasna, Jesienna, Kalickiego, Kowalskiego, Kwiatowa,
Letnia, Miła, Ogrodnicza, Piaskowa, Polna, Poznańska, Różana, Saperska, Sierakowska, Simoniego, Skromna, Słoneczna, Sosnowa, Spacerowa,
Sportowa, Spółdzielcza, Stawowa, Środkowa, Świerkowa, Tęczowa, Topolowa, Widna, Wiosenna, Witosa, Wspólna, XXX – lecia, Zimowa
Osieczna 11 września cała gmina
Gostyń 11 września Bronisławki, Klony, Kosowo, Płaczkowo, Siemowo, Gostyń: ul. Bojanowskiego, Hutnika, Leszczyńska, Parkowa, Polna, Przy Dworcu, Towarowa, Zacisze oraz os. 1000-lecia, Czajkowo, Gola, Otówko, Witoldowo, Gostyń- ulice: Dolna, Energetyka, Górna, Łąkowa, Mikołajczyka, Nowe Wrota, Ogrodowa, Podgórna, Aleksandrowo, Brzezie, Czachorowo, Huby Pijanowskie, Krajewice, Sikorzyn, Ziółkowo                        
Sikorskiego, Strzelecka, Śliwińskiego, Taczaka, Wichrowa, Wielkopolska, Wiosenna, Wrocławska oraz os. Konstytucji 3 Maja, os. Słoneczne
Święciechowa 18 września Henrykowo, Książęcy Las
Rawicz 18 września Dębno Polskie, Krystynki, Sarnówka, Żołędnica 4 Rawicz: 700-Lecia, Asnyka, Bractwa Kurkowskiego, Chopina, Gajowa, Grunwaldzka, Ignacego Buszy, Kilińskiego, Klasztorna, Kolejowa, Konopnickiej, Kopernika (od nr 12), Kurpińskiego, Lipowa, Marcinkowskiego, Mickiewicza (od nr 16), Nowowiejskiego, Orzeszkowej, Paderewskiego, Piastowska, Piekarska, Prusa, Pużaka, Ratuszowa, Reymonta, Rynek Sarnowski, Rynek, Rzeźnicka Scherwentkego, Strażacka, Strzelecka, Stodołowa, Sukiennicza, Szarych Szeregów, Szkolna, Szwedzka, Wazów, Wąska, Wiatraczna, Wojska Polskiego, Wolności (Pl.), Wyspiańskiego, Zapolskiej, Żeromskiego
Pogorzela 18 września cała gmina
Leszno 18 września Akacjowa, Artyleryjska, Bema, Chabrowa, Chociszewskiego, Fredry, Kanałowa, Korcza, Kosynierów, Kręta, Kustronia, Na Skarpie, Obrońców Lwowa, Okrężna, Pancernych, Powstańców Śląskich, Przeciwlotników, Saperska, Sienkiewicza, Skryta, Strzelecka, Żołnierska, Starozamkowa, Anny Memoraty, Asnyka, Brandta, Brata Alberta, Broniewskiego, Czarnieckiego, Dembińskiego, Drzymały,
Dunikowskiego, Janickiego, Kasprowicza, Kołłątaja, Kopernika, Łąkowa, Mehoffera, Ogrodowa, pl. Obrońców
Warszawy, Polna, Sokoła, Spółdzielcza, Staszica, Wolińska

ZABOROWO
Śmigiel 24 września Nietążkowo, Koszanowo, Miasto Śmigiel ulice: Adelta, Akacjowa, Arciszewskich, Batorego, Boczna, Bukowa, Dębowa, Dudycza, Osiedle, Klonowa, Kozielskiego, Krasickiego, Kręta, Prusa, Szmalca
Pepowo 24 września Magdalenki, Siedlec, Babkowice, Anielin, Pępowo
Śmigiel 25 września Bronikowo, Bruszczewo, Czacz, Machcin, Morownica, Nowe Szczepankowo, Nowy Świat, Poladowo, Podśmigiel, Sikorzyn, Smolno, Stare Szczepankowo
Rawicz 25 września Krasnolipka, Łąkta, Sikorzyn, Słupia Kapitulna, Stwolno, Ugoda, Wydawy, Zawady, Zielona Wieś 3 Rawicz: 17 Stycznia, 3 Maja, Bączkiewicza, Bobrowskiego, Bohaterów Westerplatte, Cepurskiego, Cieplińskiego, Dąbrowskiego (23), Dzieciuchowicza, Englerta, Fiołkowa, Głowackiego, Grota Roweckiego 1-10 , Hallera, Kadecka, Kopernika (do nr 11), Kosynierów Gdyńskich, Kościelna, Kramarska, Królowej Jadwigi, Mickiewicza (do nr 15), Młyńska, Myśliwska, Nowa, Piłsudskiego, Przyjmy Przyjemskiego , Piotra Skargi, Plater, Podzamcze , Rolnicza, Sikorskiego, Staszica, Średnia, Sucharskiego, Wyszyńskiego, Żwirowa.
Pępowo 25 września Czeluścin, Czeluścinek, Pasierby, Wilkonice, Wilkoniczki, Gębice, Kościuszkowo, Ludwinowo, Krzyżanki, Krzekotowice, Skoraszewice
Leszno 25 września Al. Krasińskiego, Boczna, Grota Roweckiego, Klonowicza, Kościelna, Kurpińskiego, Leszczyńskich, Mała Kościelna, Marcinkowskiego, Matejki, Nowy Rynek, pl. Kościuszki, Poplińskiego, Przemysłowa, Różana, Szkolna, Średnia, Świętokrzyska, Wąska, 17 Stycznia, 55 Pułku Piechoty, al. Jana Pawła II, Andrzejewskiego, Aptekarska, Armii Krajowej, Berwińskich, Dworcowa, ks. Marciniaka, Leśna Osada, Luksemburska, Niemiecka, os. Ogrody, pl. Metziga, Rumuńska,
Słowiańska, Tama Kolejowa, Towarowa, Węgierska
Bracka, Chrobrego, Cicha, Frankiewicza, Garażowa, Gołębia, Grodzka, Jackowskiego, Karasia, Lipowa, Kubańska,
Łaziebna, Mała Kościańska, Niepodległości, Ofiar Katynia, os. Rejtana, os. Sułkowskiego, os. Wieniawa, Parkowa,
pl. Komeńskiego, pl. Powstańców, Poniatowskiego, Powstańców Wielkopolskich, Rynek, Świętojańska, Tylna,
Wałowa, Więzienna, Włodarczaka, Wolności, Wróblewskiego, Zacisze, Zakątek (od Wolności), Zielona,
Zygmunta Starego
17 Pułku Ułanów, 21 Października, Al. Konstytucji 3 Maja, Cybulskiego, Czajkowskiego, Ćwiklińskiej, Dekana, Grunwaldzka, Hubala, Jasna, Karpińskiego, Kiepury, Krzywa, Kwiatowa, Modrzewskiego, Norwida, Ogińskiego, Ordonówny, Osterwy, Prusa, Przybyszewskiego, Słoneczna, Sobieskiego, Solskiego, Sygietyńskiego, Szpunarów, Świderskiego, Ułańska, Wiecierzyńskiego, Wierzbowa, Zamenhofa, Dworcowa, ks. Marciniaka, Leśna Osada, Luksemburska, Niemiecka, os. Ogrody, pl. Metziga, Rumuńska,
Słowiańska, Tama Kolejowa, Towarowa, Węgierska
1 Maja (3-11), Al. Piłsudskiego, Antoniny, Austriacka, Belgijska, Budowlanych, Chorwacka, Cypryjska, Daszyńskiego, Dąbrowskiego, Dolna, Dowbora-Muśnickiego, Duńska, Energetyków, Estkowskiego, Fabryczna, Francuska, Geodetów, Górna, Graniczna, Grecka, Hiszpańska, Holenderska, Irlandzka, Jagiellońska, Karwowskich, Kąkolewska, Korczaka, Korfantego, Królowej Jadwigi, Krótka, Leśna, Litewska, Ludowa, Magazynowa, Maltańska, Mickiewicza, Narutowicza, Norweska, Opalińskich, Ostroroga, Paderewskiego, Podmiejska, Portugalska, Prochownia, Racławicka, Raczyńskiego, Rataja, Sikorskiego, Skarbowa, Spokojna, Strumykowa, Studzienna, Szczepanowskiego, Szwedzka, Śniadeckich, Unii Europejskiej, Usługowa, Westerplatte, Wiatraczna, Wilkońskiego, Wilkowicka/od przejazdu w stronę Wilkowic/, Willowa, Witosa, Wojska Polskiego, Zwycięstwa
Gostyń 25 września Bogusławki, Ostrowo, Gostyń - ulice: Cukrownicza, Droga do Klasztoru, Fabryczna, Jana Pawła II (od str. Jarocina do torów), Jesionowa, Kossaka, Matejki, Nad Kanią, Poznańska, Rzeczna, Siewna, Topolowa oraz Os. Głogówko (bez ul. Poziomkowej), Miranowo, Gostyń centrum -ulice:1 Maja, 700-lecia, Boczna, Folwarczna, Helsztyńskiego, Jana Pawła II ( odcinek od rynku do torów), Kacza,
Kolejowa, Kościelna, Krótka, Lipowa, Łazienna, Łącznikowa, Marcinkowskiego, Młynarska, Młyńska, Mostowa, Na Fosie, Olejniczaka, Podzamcze,
Powstańców Wlkp. , Przy Farze, Rynek, Sądowa, Św. Floriana, Tkacka, Wąska, Witosa, Wiosny Ludów, Wojska Polskiego, Zamkowa, Zielona oraz
os. Gawrony, os. Głogówko – ul. Poziomkowa
Śmigiel 29 września Gmina Śmigiel Aleja Bohaterów, al. Aleja Paderewskiego,ul. Broniewskiego,ul. Doktora Skarzyńskiego,ul. Doktora Witaszka,ul. Działkowa,ul. Fechnera,ul. Generała Sikorskiego,ul. Iwaszkiewicza,ul. Konopnickiej,ul. Kościuszki, Kraszewskiego,ul. Mierosławskiego,ul. Ojca Świętego Jana Pawła II,ul. Orzeszkowej,ul. Północna, ul. Rudnickiego,ul. Słowackiego,ul. Wyspiańskiego,
30 września Gmina Śmigiel ul. Farna, ul. Harcmistrza Łukomskiego, ul. Jagiellońska, ul. Kątna, ul. Kościańska, ul. Krótka, ul. Lipowa, ul. Matejki, ul. Mickiewicza, ul. Ogrodowa, pl. Plac Rozstrzelanych, pl. Plac Wojska Polskiego, ul. Podgórna, ul. Podgórze, ul. Reymonta, ul. Sienkiewicza, ul. Sosnowa, ul. Szkolna, ul. Świętego Wita, ul. Wiatrakowa, ul. Zdrojowa ,ul. Zielona, ul. Zjazdowa
2 października Brzeziny, Chełkowo, Gniewowo, Jezierzyce, Karmin, Parsko, Przysieka Polska, Spławie, Stara Przysieka I, Stara Przysieka II, Wonieść, Zygmuntowo, Żydowo
Poniec 2 paździerika Poniec, Wydawy
Śmigiel 8 października Gmina Śmigiel ul. 11 Stycznia, ul. Ariańska, ul. Dworcowa, ul. Kędzierskiego, ul. Kilińskiego, ul. Leszczyńska, ul. Łepkowicza, ul. Młyńska, ul. Morownicka, ul. Polna, ul. Południowa, ul. Poprzeczna, ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Rolna, ul. Słoneczna, ul. Staszica, ul. Stawowa, ul. Winnicka, ul. Wodna,
Leszno 9 października GRONOWO (+ ulica Wilkowicka od ronda do przejazdu kolejowego), GRZYBOWO: Borowa, Borowikowa, Choinkowa, Grzybowa, Iglasta, Jesionowa, Klonowa, Kurkowa, Leszczynowa,
Osiecka, Rydzowa, Szyszkowa, Żurawinowa
Śmigiel 9 października Olszewo, Robaczyn, Sierpowo, Stare Bojanowo, Wydorowo
Jutrosin 9 października

 

Bonowo, Dubin, Janowo, Jeziora, Katarznowo,Ostoje, Stasin, Szkaradowo, Zaborowo,Bielawy, Borek, Domaradzie, Nad Stawem, Ochłoda, Pawłowo, Piskornia, Śląskowo, Zygmuntowo

Bartoszewice, Dębina, Grąbkowo, Płaczkowo, Rogożewo, Nowy Sielec, Stary Sielec, Jutrosin, Szymonki, Wielki Bór , Zmysłowo, Żydowski Bród

Wijewo 11 października cała gmina
Miejska Górka 16 października Miejska Górka, Zakrzewo, Annopol, Roszkowo, Roszkówko, Zmysłowo, Rozstępniewo, Karolinki Niemarzyn Dąbrowa
Leszno 16 października Dudy Gracza, Działkowa, Gersona, Grochowiaka, Gryczana, Hasiora, Jęczmienna, Krzyckiego, Kudeli, Lniana, Lubuska, Łanowa, Łubinowa, Makowskiego, Miłosza, Moniuszki, Ochocza, Podgórna, Podkowińskiego, Pszeniczna, Pułaskiego, Rolna, Rzepakowa, Siewna, Słonecznikowa, Szybowników, Wiejska, Wybickiego, Zachodnia, Zbożowa, Żeromskiego, Żniwna, Żytnia, Baczyńskiego, Dożynkowa (do nr 41), Góreckiego, Kochanowskiego, Kosmonautów, Pilotów,
Przejezdna, Skłodowskiej, Szymanowskiego + Strzyżewice
16 października Batorego, Bojanowskiego, Chełmońskiego, Chłapowskiego, Dąbrówki, Dożynkowa (od nr 42), Dubois, Dworzaczkowej, Działyńskich, Herberta, Kaszubska, Kilińskiego, Konopnickiej, Kostery, Kujawska, Lechicka, Lutycka, Łużycka, Mielżyńskich, Mikołajczyka, Miśnieńska, Obotrycka, Okrzei, Orkana, Orzeszkowej, Pankiewicza, Piaskowa, Piastowska, Reja, Reymonta, Schaefera, Serbska, Śląska, św. Franciszka z Asyżu, św. Józefa, Święciechowska, Tuwima, Wita Stwosza, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Żeleńskiego, Fałata, Gierymskiego, Grottgera, Iwaszkiewicza, Kossaka, Kraszewskiego, Kruczkowskiego, Lutosławskiego,
Malczewskiego, Olszewskiego, Orłowskiego, Siemiradzkiego, Stanisławskiego, Styki, Szymborskiej, Tetmajera,
Traugutta, Witkiewicza, Wyczółkowskiego
Śmigiel 16 października Bielawy, Brońsko, Czaczyk, Glińsko, Karśnice, Księginki, Nadolnik, Nowa Wieś, Nowy Białcz, Prętkowice, Skoraczewo, Stary Białcz, Żegrowo, Żegrówko
Święciechowa 16 października Strzyżewice
Krzywiń 18 października Bielewo, Gierłachowo, Kopaszewo, Lubiń, Nowy Dwór
22 października Jerka, Jurkowo, Łuszkowo, Polesie, Rąbinek, Rąbiń, Rogaczewo Małe, Rogaczewo Wielkie, Świniec
Święciechowa 23 października Długie Nowe, Długie Stare, Gołanice, Krzycko Małe, Lasocice, Niechłód, Ogrody, Piotrowice, Przybyszewo, Święciechowa, Trzebiny
Krzywiń 23 października Bieżyń, Cichowo, Łagowo, Mościszki, Zbęchy, Zbęchy Pole
Bojanowo 23 października cała gmina
Krobia 23 października Grabianowo, Chwałkowo, Rogowo, Stara Krobia, Domachowo, Żychlewo, Wymysłowo, Sułkowice, Posadowo, Potarzyca
29 października Krobia ul. A. Mickiewicza, Biskupiańska, Domachowska, Harcerska, Jana III Sobieskiego, J. Korczaka, J. Słowackiego, Jutrosińska, Kasztelańska, Kobylińska, Latowa, Łącznikowa, Łąkowa, Nowa, Ogrodowa, Ogród Ludowy, Parkowa, Polna, Południowa, Poniecka, Poznańska, prof. J. Zwierzyckiego, Rynek, Szkolna, Św. Ducha, Św. Idziego, pl. T. Kościuszki, Targowa, Wały, Wiosenna, Zachodnia, Zajazdowa, Krobia ulice: 1 Maja, A. Asynka, Akacjowa, A. Fredry, B. Prusa, Cicha, C.K. Norwida, Dębowa, Dworcowa, F. Rejka,
Grunwaldzka, H. Sienkiewicza, J. Piko, J. Tuwima, Klonowa, Kwiatowa, Lipowa, M. Konopnickiej, Miejsko-Górecka, M.
Kopernika, Odrodzenia, Pogodna, Powstańców Wlkp., Słoneczna, Spokojna, S. Żeromskiego, T. Różewicza, W.
Szymborskiej
Miejska Górka 30 października Konary, Piaski, Zalesie, Sobiałkowo, Rzyczkowo, Woszczkowo, Topólka, Kołaczkowie, Oczkowce, Dłoń, Melanowo, Gostkowo
Krzywiń 30 października Boża Wola, Czerwona Wieś, Krzywiń, Kuszkowo, Stary Dębiec , Teklimyśl, Wieszkowo, Wymysłowo, Zgliniec, Żelazno
Krobia 30 października Karzec, Ziemlin, Kuczyna, Kuczynka, Ciołkowo, Przyborowo, Niepart, Florynki, Gogolewo, Pijanowice, Bukownica, Chumiętki, Pudliszki
Rydzyna 6 listopada cała gmina
Poniec 6 listopada Drzewce, Dzięczyna, Dzięczynka, Janiszewo, Miechcin, Sarbinowo, Szurkowo, Śmiłowa, Waszkowo, Włostki, Zawada, Bączylas, Bogdanki, Czarkowo, Franciszkowo, Grodzisko, Kopanie, Łęka Mała, Łęka Wielka, Maciejewo, Rokosowo, Teodozewo, Żytowiecko 
Krzemieniewo 13 listopada cała gmina

Dla zarządców nieruchomości zamieszkałych poniżej udostępniamy plakat, który można powiesić w miejscu widocznym dla mieszkańców, aby przypomnieć o nadchodzących zbiórkach.

PLAKAT DLA ZARZĄDCÓW - ZBIÓRKI OBJAZDOWE - DO POBRANIA

Bonowo, Dubin, Janowo, Jeziora, Katarzynowo, Ostoje, Stasin, Szkaradowo, Zaborowo, Bielawy, Borek, Domaradzice, Nad Stawem, Ochłoda, Pawłowo, Piskornia, Śląskowo, Zygmuntowo