OBJAZDOWE ZBIÓRKI ODPADÓW w II półroczu 2020r
Opublikowany: Sierpień 25, 2020

Przypominamy o objazdowych zbiórkach odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podczas zbiórek objazdowych odbierane są z nieruchomości zamieszkałych następujące odpady:

a) odpady wielkogabarytowe  t. j.:

  • meble: stoły, krzesła, szafy, komody, regały, tapczany, łóżka, sofy, fotele, biurka, meble ogrodowe, szafki łazienkowe itp.
  • inne wyposażenie gospodarstwa domowego t. j.: wózki dziecięce, foteliki samochodowe, zabawki dużych rozmiarów, deski do prasownia, stojaki na kwiaty, wieszaki na ubrania, karnisze, żyrandole, dywany, wykładziny, materace, pierzyny, walizki, miski, wiadra, rowery, sztuczne choinki,

b) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (wszystkie urządzenia których prawidłowe działanie uzależnione było od dopływu prądu elektrycznego z sieci, baterii lub akumulatorów) t. j.:

  • urządzenia gospodarstwa domowego t. j.: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, odkurzacze, piecyki elektryczne, żelazka, blendery, miksery, roboty kuchenne, sokowirówki, młynki do kawy, tostery, frytkownice, krajalnice, noże elektryczne, wagi, zegary, suszarki do włosów, prostownice do włosów, masażery do ciała itp.;
  • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: laptopy, komputery (w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura), drukarki oraz urządzenia kopiujące, notebooki, kalkulatory, maszyny do pisania, faksy, telefony (stacjonarne, komórkowe i bezprzewodowe), odtwarzacze mp3 itp.;
  • sprzęt RTV: radia, telewizory, kamery wideo, sprzęt hi-fi, odtwarzacze CD i DVD, głośniki, wzmacniacze dźwięku itp.;
  • narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, wkrętarki, piły, maszyny do szycia, kosiarki do trawy, inne narzędzia do spawania, nitowania, lutowania, gięcia, piłowania, cięcia, skręcania  itp. nie używane do prowadzenia działalności gospodarczej;
  • zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy: gry wideo, kieszonkowe konsole do gier, rowery treningowe, bieżnie elektryczne itp.;
  • przyrządy do nadzoru i kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty termometry elektryczne itp.;

Informujemy również, iż w celu ułatwienia właścicielom nieruchomości pozbycia się niewielkich ilości odpadów budowlano – rozbiórkowych oraz opon (które właściciel nieruchomości jest zobowiązany przekazywać do Punktu Selektywnego  Zbierania Odpadów Komunalnych), w ramach objazdowej zbiórki, bezpośrednio z nieruchomości będą odbierane:

  • wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, kabiny prysznicowe (nie szklane), brodziki, bidety, baterie łazienkowe (po 1 sztuce z każdego rodzaju z jednej nieruchomości);
  • opony od samochodów osobowych, rowerów, wózków, motorowerów i motocykli oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, które nie są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej – jednorazowo max 4 sztuki z jednej nieruchomości;
  • ramy i rolety okienne i drzwi – bez szyb (łącznie do 5 sztuk z jednej nieruchomości).

Poniżej przedstawiamy harmonogram nadchodzących zbiórek odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i energetycznego:

HARMONOGRAM ZBIÓREK OBJAZDOWYCH 2020 R. - II PÓŁROCZE
(wg dat)
GMINA TERMIN ZBIÓRKI MIEJSCOWOŚCI
JUTROSIN 2 WRZESIEŃ Jutrosin
4 WRZESIEŃ Bielawy, Nad Stawem, Ochłoda, Pawłowo, Piskornia, Szymonki, Wielki Bór, Zmysłowo, Zygmuntowo, Żydowski Bród 
7 WRZESIEŃ Rogożewo, Płaczkowo, Bartoszewice    
14 WRZESIEŃ Grąbkowo, Nowy Sielec, Stary Sielec
15 WRZESIEŃ Śląskowo, Dębina, Domaradzice, Borek
16 WRZESIEŃ Dubin, Zaborowo
17 WRZESIEŃ Szkaradowo
18 WRZESIEŃ Janowo, Stasin, Jeziora, Bonowo, Ostoje, Katarzynowo
LESZNO 7 LISTOPAD Zaborowo, Leszno ulice: Akacjowa, Artyleryjska, Bema, Chabrowa, Chociszewskiego, Fredry, Kanałowa, Korcza, Kosynierów, Kręta, Kustronia,       Na Skarpie, Obrońców Lwowa, Okrężna, Pancernych, Powstańców Śląskich, Przeciwlotników, Saperska, Sienkiewicza, Skryta, Strzelecka, Żołnierska,  Starozamkowa, Anny Memoraty, Asnyka, Brandta, Brata Alberta, Broniewskiego, Czarnieckiego, Dembińskiego, Drzymały, Dunikowskiego, Janickiego, Kasprowicza, Kołłątaja, Kopernika, Łąkowa, Mehoffera, Ogrodowa, pl. Obrońców Warszawy, Polna, Sokoła, Spółdzielcza, Staszica, Szczepanowskiego, Wolińska 
GOSTYŃ  3 PAŹDZIERNIK Bronisławki, Klony, Kosowo, Płaczkowo, Siemowo, Gostyń - ulice: Bojanowskiego, Hutnika, Leszczyńska, Parkowa, Polna, Przy Dworcu, Towarowa, Zacisze oraz os. 1000 – lecia 
Czajkowo, Gola, Otówko, Witoldowo, Gostyń - ulice: Energetyka, Górna, Łąkowa, Mikołajczyka, Nowe Wrota, Ogrodowa, Podgórna, Sikorskiego, Strzelecka, Śliwińskiego, Taczaka, Wielkopolska, Wiosenna, Wrocławska oraz os. Konstytucji 3 Maja, os. Słoneczne 
Gostyń centrum – ulice: 1 Maja, 700-lecia, Boczna, Folwarczna, Helsztyńskiego, Jana Pawła II (odcinek od rynku do torów), Kacza, Kolejowa, Kościelna, Krótka, Lipowa, Łazienna, Łącznikowa, Marcinkowskiego (pl.) Młynarska, Młyńska, Mostowa, Na Fosie, Olejniczaka, Podzamcze, Powstańców Wielkopolskich, Przy Farze, Rynek, Sądowa, Św. Floriana, Tkacka, Wąska, Witosa, Wiosny Ludów, Wojska Polskiego, Zamkowa, Zielona oraz os. Gawrony 
Aleksandrowo, Brzezie, Czachorowo, Huby Pijanowskie, Krajewice, Sikorzyn, Ziółkowo 
ŚWIĘCIECHOWA 7 LISTOPAD Henrykowo, Książęcy Las    
LIPNO 3 PAŹDZIERNIK cała gmina
PAKOSŁAW 5 PAŹDZIERNIK Golejewo, Golejewko, Góreczki Wielkie, Ostrobudki
7 PAŹDZIERNIK Białykał, Sowy, Pomocno, Zaorle
8 PAŹDZIERNIK Chojno
9 PAŹDZIERNIK Dębionka, Halin,  Kubeczki,  Niedźwiadki, Podborowo, Skrzyptowo, Sworowo, Osiek
ŚMIGIEL 3 PAŹDZIERNIK Nietążkowo, Koszanowo, Śmigiel ulice: Adelta, Akacjowa, Arciszewskich, Batorego, Boczna, Bukowa, Dębowa, Dudycza, Osiedle, Klonowa,  Kozielskiego, Krasickiego, Kręta, Prusa, Szmalca, 
GOSTYŃ 17 PAŹDZIERNIK Bogusławki, Ostrowo, Gostyń - ulice:  Cukrownicza, Droga do Klasztoru, Fabryczna, Jana Pawła II (od str. Jarocina do torów), Kossaka, Matejki, Nad Kanią, Poznańska, Rzeczna, Topolowa oraz Os. Głogówko 
Gostyń - ulice:  Sportowa, Starogostyńska, oraz  os. Pożegowo I , os. Pożegowo II 
Dalabuszki, Gaj, Kunowo, Miranowo, Skowronki, Stężyca, Szczodrochowo, Tworzymirki 
Daleszyn, Dusina, Malewo, Markowo, Osowo, Stankowo, Stary Gostyń 
RAWICZ 5 WRZESIEŃ Krasnolipka,  Łąkta, Sikorzyn,  Słupia Kapitulna,  Stwolno ,Ugoda, Wydawy, Zawady, Zielona Wieś, Rawicz ulice: 17 Stycznia, 3 Maja, Bączkiewicza, Bobrowskiego, Bohaterów Westerplatte, Cepurskiego, Cieplińskiego, Dzieciuchowicza, Englerta, Fiołkowa, Głowackiego, Grota Roweckiego 1-10 , Hallera,  Kadecka, Kopernika (do nr 10), Kosynierów Gdyńskich, Kościelna, Kramarska, Królowej Jadwigi, Mickiewicza (do nr 15), Młyńska, Myśliwska, Nowa, Piłsudskiego,   Przyjmy Przyjemskiego , Piotra Skargi, Plater,  Podzamcze, Rolnicza, Sikorskiego, Staszica, Średnia,  Sucharskiego, Wyszyńskiego, Żwirowa 
ŚWIĘCIECHOWA 10 PAŹDZIERNIK Długie Nowe, Długie Stare, Gołanice, Krzycko Małe, Lasocice, Niechłód, Ogrody, Piotrowice, Przybyszewo, Święciechowa, Trzebiny  
PAKOSŁAW 1 PAŹDZIERNIK Pakosław
ŚMIGIEL 19 PAŹDZIERNIK Śmigiel ulice: 11 Stycznia,  Ariańska, Dworcowa, Kędzierskiego, Kilińskiego, Leszczyńska, Łepkowicza, Młyńska, Morownicka, Polna, Południowa, Poprzeczna, Powstańców Wielkopolskich, Rolna, Słoneczna, Staszica, Stawowa, Winnicka, Wodna, 
MIEJSKA GÓRKA 21 PAŹDZIERNIK Kołaczkowice, Oczkowice, Dłoń, Mielanowo
22 PAŹDZIERNIK Karolinki, Niemarzyn, Dąbrowa
23 PAŹDZIERNIK Zakrzewo, Annopol, Roszkowo, Zmysłowo, Gostkowo, Rozstępniewo
BOJANOWO 12 WRZESIEŃ cała gmina
KRZEMIENIEWO 17 PAŹDZIERNIK cała gmina
ŚMIGIEL 28 PAŹDZIERNIK Bielawy, Brońsko, Czaczyk, Glińsko, Karśnice, Księginki, Nadolnik, Nowa Wieś, Nowy Białcz, Prętkowice, Skoraczewo, Stary Białcz, Żegrowo, Żegrówko 
MIEJSKA GÓRKA 19 PAŹDZIERNIK Miejska Górka
12 PAŹDZIERNIK Konary, Piaski, Zalesie
ŚMIGIEL 27 PAŹDZIERNIK Śmigiel ulice: Aleja Bohaterów, Aleja Paderewskiego, Broniewskiego, Doktora Skarzyńskiego, Doktora Witaszka, Działkowa, Fechnera, Generała Sikorskiego, Iwaszkiewicza, Konopnickiej, Kościuszki, Kraszewskiego, Mierosławskiego, Ojca Świętego Jana Pawła II, Orzeszkowej, Północna, Rudnickiego, Słowackiego, Wyspiańskiego, 
MIEJSKA GÓRKA 26 PAŹDZIERNIK Sobiałkowo, Rzyczkowo, Woszczkowo, Roszkówko, Topólka
RAWICZ 19 WRZESIEŃ Dębno Polskie, Krystynki, Sarnówka, Szymanowo, Żołędnica, Rawicz ulice: 700-Lecia, Asnyka,  Bractwa Kurkowskiego, Chopina, Gajowa, Grunwaldzka, Ignacego Buszy, Kilińskiego, Klasztorna, Kolejowa, Konopnickiej, Kopernika   (od nr 11), Kurpińskiego, Lipowa, Marcinkowskiego, Mickiewicza (od nr 16), Nowowiejskiego, Orzeszkowej, Paderewskiego, Piastowska, Piekarska, Prusa, Pużaka, Ratuszowa, Reymonta, Rynek Sarnowski, Rynek, Rzeźnicka Scherwentkego, Strażacka, Strzelecka, Stodołowa,  Sukiennicza, Szarych Szeregów, Szkolna, Szwedzka, Wazów,  Wąska, Wiatraczna, Wojska Polskiego, Wolności (Pl.), Wyspiańskiego, Zapolskiej, Żeromskiego  
RYDZYNA 24 PAŹDZIERNIK cała gmina
ŚMIGIEL 29 PAŹDZIERNIK Olszewo, Robaczyn, Sierpowo, Stare Bojanowo, Wydorowo
WIJEWO 6 PAŹDZIERNIK cała gmina
ŚMIGIEL 24 PAŹDZIERNIK Śmigiel ulice: Farna, Harcmistrza Łukomskiego, Jagiellońska, Kątna, Kościańska, Krótka, Lipowa, Matejki, Mickiewicza, Ogrodowa, Plac Rozstrzelanych, Plac Wojska Polskiego, Podgórna, Podgórze, Reymonta, Sienkiewicza, Sosnowa, Szkolna, Świętego Wita, Wiatrakowa, Zdrojowa, Zielona, Zjazdowa
OSIECZNA 26 WRZESIEŃ cała gmina
ŚMIGIEL 10 PAŹDZIERNIK Bronikowo, Bruszczewo, Czacz, Machcin, Morownica, Nowe Szczepankowo, Nowy Świat, Poladowo, Podśmigiel, Sikorzyn, Smolno, Stare Szczepankowo  
17 PAŹDZIERNIK Brzeziny, Chełkowo, Gniewowo, Jezierzyce, Karmin, Parsko, Przysieka Polska, Spławie, Stara Przysieka I, Stara Przysieka II, Wonieść, Zygmuntowo, Żydowo 
POGORZELA 29 WRZESIEŃ Bielawy Pogorzelskie, Bułaków, Elżbietków, Międzyborze, Kacza Górka, Głuchów, Gumienice, Łukaszew, Ochla, Kromolice, Małgów, Paradów, Wziąchów  
30 WRZESIEŃ POGORZELA 
KRZYWIŃ 16 LISTOPAD Bielewo, Gierłachowo, Kopaszewo, Lubiń, Nowy Dwór 
RAWICZ 17 PAŹDZIERNIK Folwark, Kąty, Masłowo, Załęcze  Rawicz ulice: 1000-lecia, Armii Krajowej, Boczna,  Broniewskiego, Czarnieckiego,  Ceglana, Dąbrowskiego, Długa, Glinki, Jana Kazimierza, Kamienista, Kamińskiego, Kmicica, Kościuszki, Kurcewiczówny, Mały Plac Ćwiczeń, Miedzińskiego, Mikołajewicza, Podmiejska, Południowa, Poniatowskiego, Powst. Wlkp., Półwiejska, Przytorze, Ryblewskiej-Cichońskiej, Sarnowska, Słabego, Sczanieckich, Sienkiewicza, Spokojna, Sobieskiego, Targowa, Transportowców, Wawrzyniaka, Winiary, Wołodyjowskiego,  Władysłąwa IV, Zacisze, Zagłoby, Żwirowa 11-13, Dąbrówka, Iźbice,  Konarzewo,  Łaszczyn,  Żylice, Sierakowo Rawicz ulice : 11-go Listopada, Akacjowa,  Brzozowa, Cicha, Dworcowa, Grota Roweckiego 11-15, Jasna, Jesienna, Kalickiego, Kowalskiego,  Kwiatowa, Letnia, Miła,  Ogrodnicza, Piaskowa,  Polna, Poznańska,  Różana, Saperska, Sierakowska, Simoniego, Skromna, Słoneczna, Sosnowa, Spacerowa,  Sportowa, Spółdzielcza, Stawowa, Środkowa, Świerkowa, Tęczowa, Topolowa,  Widna, Wiosenna, Witosa, Wspólna, XXX – lecia, Zimowa 
LESZNO 5 WRZESIEŃ ulice: Al. Krasińskiego, Boczna, Grota Roweckiego, Klonowicza, Kościelna, Kurpińskiego, Leszczyńskich, Mała Kościelna, Marcinkowskiego, Matejki,   Nowy Rynek, pl. Kościuszki, Poplińskiego, Przemysłowa, Różana, Szkolna, Średnia, Świętokrzyska, Wąska, 17 Stycznia, 55 Pułku Piechoty, al. Jana Pawła II, Andrzejewskiego, Aptekarska, Armii Krajowej, Berwińskich Bracka, Chrobrego, Cicha, Frankiewicza, Garażowa, Gołębia, Grodzka, Jackowskiego, Karasia, Lipowa, Kubańska, Łaziebna, Mała Kościańska, Niepodległości, Ofiar Katynia,   os. Rejtana, os. Sułkowskiego, os. Wieniawa, Parkowa, pl. Komeńskiego, pl. Powstańców, Poniatowskiego, Powstańców Wielkopolskich, Rynek, Świętojańska, Tylna, Wałowa, Więzienna, Włodarczaka, Wolności, Wróblewskiego, Zacisze, Zakątek (od Wolności), Zielona, Zygmunta Starego,    17 Pułku Ułanów, 21 Października, Al. Konstytucji 3 Maja, Cybulskiego, Czajkowskiego, Ćwiklińskiej, Dekana, Grunwaldzka, Hubala, Jasna, Karpińskiego, Kiepury, Krzywa, Kwiatowa, Modrzewskiego, Norwida, Ogińskiego, Ordonówny, Osterwy, Prusa, Przybyszewskiego, Słoneczna, Sobieskiego, Solskiego, Sygietyńskiego, Świderskiego, Ułańska, Wiecierzyńskiego, Wierzbowa, Zamenhofa, Dworcowa, ks. Marciniaka, Leśna Osada, Luksemburska, Niemiecka, os. Ogrody, pl. Metziga, Rumuńska, Słowiańska, Tama Kolejowa, Towarowa, Węgierska 
1 Maja (3-11), Al. Piłsudskiego, Antoniny, Austriacka, Belgijska, Budowlanych, Chorwacka, Cypryjska, Daszyńskiego, Dąbrowskiego, Dolna, Dowbora-Muśnickiego, Duńska, Energetyków, Estkowskiego, Fabryczna, Francuska, Geodetów, Górna, Graniczna, Grecka, Hiszpańska, Holenderska, Irlandzka, Jagiellońska, Karwowskich, Kąkolewska, Korczaka, Korfantego, Królowej Jadwigi, Krótka, Leśna, Litewska, Ludowa, Magazynowa, Maltańska, Mickiewicza, Narutowicza, Norweska, Opalińskich, Ostroroga, Paderewskiego, Podmiejska, Portugalska, Prochownia, Racławicka, Raczyńskiego, Rataja, Sikorskiego, Skarbowa, Spokojna, Strumykowa, Studzienna, Szwedzka, Śniadeckich, Unii Europejskiej, Usługowa, Westerplatte, Wiatraczna, Wilkońskiego, Wilkowicka/od przejazdu w stronę Wilkowic/, Willowa, Witosa, Wojska Polskiego, Zwycięstwa 
LESZNO 12 WRZESIEŃ GRONOWO (+ ulica Wilkowicka od ronda do przejazdu kolejowego), GRZYBOWO: Borowa, Borowikowa, Choinkowa, Grzybowa, Iglasta, Jesionowa, Klonowa, Kurkowa, Leszczynowa, Osiecka, Rydzowa, Szyszkowa, Żurawinowa 
LESZNO 19 WRZESIEŃ ulice: Dudy Gracza, Działkowa, Gersona, Grochowiaka, Gryczana, Hasiora, Jęczmienna, Krzyckiego, Kudeli, Lniana, Lubuska, Łanowa, Łubinowa, Makowskiego, Miłosza, Moniuszki, Ochocza, Podgórna, Podkowińskiego, Pszeniczna, Pułaskiego, Rolna, Rzepakowa, Siewna, Słonecznikowa, Szybowników, Wiejska, Wybickiego, Zachodnia, Zbożowa, Żeromskiego, Żniwna, Żytnia, Baczyńskiego, Dożynkowa (do nr 41), Góreckiego, Kochanowskiego, Kosmonautów, Pilotów, Przejezdna, Skłodowskiej, Szymanowskiego + Strzyżewice, Batorego, Bojanowskiego, Chełmońskiego, Chłapowskiego, Dąbrówki, Dożynkowa (od nr 42), Dubois, Działyńskich, Herberta, Kaszubska, Kilińskiego, Konopnickiej, Kujawska, Lechicka, Lutycka, Łużycka,  Mielżyńskich, Mikołajczyka, Miśnieńska, Obotrycka,  Okrzei, Orkana, Orzeszkowej, Pankiewicza, Piaskowa, Piastowska, Reja, Reymonta, Schaefera, Serbska, Śląska, św. Franciszka z Asyżu, św. Józefa,  Święciechowska, Tuwima, Wita Stwosza, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Żeleńskiego, Fałata, Gierymskiego, Grottgera, Iwaszkiewicza, Kossaka, Kraszewskiego, Kruczkowskiego, Malczewskiego, Olszewskiego, Orłowskiego, Siemiradzkiego, Stanisławskiego, Styki, Szymborskiej, Tetmajera, Traugutta, Witkiewicza, Wyczółkowskiego 
KROBIA 19 WRZESIEŃ cała gmina
PONIEC 3 PAŹDZIERNIK cała gmina
ŚWIĘCIECHOWA 19 WRZESIEŃ Strzyżewice
KRZYWIŃ 30 LISTOPAD Jerka, Jurkowo, Łuszkowo, Polesie, Rąbinek, Rąbiń, Rogaczewo Małe, Rogaczewo Wielkie,  Świniec 
7 LISTOPAD Bieżyń, Cichowo, Łagowo, Mościszki,  Zbęchy, Zbęchy Pole 
PĘPOWO 29 PAŹDZIERNIK Babkowice, Gębice, Kościuszkowo, Krzyżanki, Ludwinowo, Siedlec, Czeluścin, Krzekotowice, Magdalenki, Pasierby, Skoraszewice, Wilkonice, Wilkoniczki
30 PAŹDZIERNIK PĘPOWO 
KRZYWIŃ 28 LISTOPAD Boża Wola, Czerwona Wieś, Krzywiń, Kuszkowo, Stary Dębiec , Teklimyśl,  Wieszkowo, Wymysłowo,  Zgliniec, Żelazno 

Dla zarządców nieruchomości zamieszkałych poniżej udostępniamy plakat, który można powiesić w miejscu widocznym dla mieszkańców, aby przypomnieć o nadchodzących zbiórkach.

PLAKAT DLA ZARZĄDCÓW - ZBIÓRKI OBJAZDOWE - DO POBRANIA