Nasze działania edukacyjne są nagradzane
Opublikowany: Pażdziernik 7, 2019

16 września odbyła się VII Gala Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo, podczas której zostały docenione nasze działania edukacyjne.

W kategorii Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna zajęliśmy  3 miejsce

- za edukację ekologiczną w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi – kampanie edukacyjno-informacyjne, publikacje, warsztaty i konkursy.

W kategorii w której zajęliśmy miejsce na podium, zgodnie z tym na co zwraca uwagę kapituła konkursu, doceniane zostają takie firmy lub gminy (związki), które:

  • efektywnie zarządzają gospodarką odpadami,
  • podejmują działania mające na celu zwiększenie poziomów selektywnej zbiórki,
  • realizują ciekawe inicjatywy edukacyjne dla mieszkańców,
  • wspierają przedsiębiorców działających w sposób zrównoważony,
  • prowadzą inne działania chroniące środowisko naturalne


Jak podają organizatorzy w ramach tegorocznej edycji konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo wpłynęło 45 zgłoszeń. „Cieszy nas także fakt, że w zgłoszeniach znalazło się dużo projektów realizowanych w 2018 roku przez gminy. Dla nas jest to znak, że działania poprawiające stan naszego środowiska naturalnego stają się coraz ważniejsze dla lokalnych społeczności.” – podaje Organizator – Eko Cykl Organizacja Odzysku opakowań S.A. Wśród tych gmin znalazł się nasz Związek, a zgłoszenia dokonała anonimowa osoba – której dziękujemy również za dostrzeżenie naszego wkładu w kształtowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego. Kapituła konkursu, przyznając nam nagrodę doceniła m. in. KOMPLEKSOWOŚĆ I DUŻO DZIAŁAŃ EDUKACYJNYCH.
Jest to dla nas duże wyróżnienie, a nagroda ta utwierdza w nas przekonanie o słuszności podejmowanych przedsięwzięć edukacyjnych.