Jubileuszowa Akcja Sprzątania świata – Polska
Opublikowany: Wrzesień 21, 2018

Hasłem tegorocznej akcji jest:
„Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”


 

21-22-23 września to dni w których cała Polska włącza się do Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna akcja wpisuje się świetnie również w działania prowadzone przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Celem tegorocznej edycji jest rozpowszechnienie informacji o selektywnej zbiórce odpadów.

Wiemy, że również mieszkańcy naszego regionu włączają się do tej wspaniałej akcji. Wiele szkół, instytucji, dzieci, dorosłych angażuje się w działania, które przyczyniają się do poprawy jakości lokalnego środowiska organizując ekolekcje, festyny, zbieranie odpadów z najbliższego otoczenia, w którym mieszkają.

My również włączyliśmy się aktywnie do działania i z tej okazji 14 września br. w Starym Bojanowie w gminie Śmigiel zorganizowany został przez nas „Turniej Odpadowy z okazji Akcji Sprzątania Świata” mający charakter zawodów sportowych z elementami edukacyjnymi dotyczącymi prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi, a w szczególności zasad ich segregacji.

Turniej odpadowy z okazji „Sprzątania Świata” – zdjęcia

Z kolei uczniowie klas I-VIII oraz III Gimnazjum ze szkoły w Pakosławiu w dniu 19 września wzięli udział w przygotowanych przez KZGRL warsztatach na temat prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi.

Krótką fotorelację można znaleźć na stronie: http://www.gimnazjumpakoslaw.pl/content/view/1127/252/

Natomiast dziś odwiedziliśmy przedszkolaków z Przedszkoli Miejskich nr 6 i 5 w Lesznie z którymi wspólnie posegregowaliśmy odpady do odpowiednich worków. Przedszkolaki po dzisiejszych warsztatach doskonale wiedzą jak prawidłowo postępować z odpadami. Dzieci obiecały, że podzielą się tymi informacjami ze swoimi bliskimi.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji!