Edukacja ekologiczna nad Zalewem Pakosław
Opublikowany: Maj 16, 2016

W sobotę, 14 maja uczestniczyliśmy w ekoimprezie nad przepięknym "Zalewem Pakosław". Dbając o środowisko naturalne, Organizator Pikniku – Gmina Pakosław kontynuowała akcję nasadzania drzew nad akwenem, uczniowie z okolicznej szkoły w słowach piosenek i wierszy przypomnieli jak istotna jest troska o środowisko,  natomiast naszym zadaniem było promowanie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Stoisko promocyjne Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dla każdego uczestnika imprezy przygotowaliśmy konkursy: dorośli zmagali się z testem, dzieci w wieku szkolnym odpowiadały na wylosowane pytania, a zadaniem najmłodszych było pokolorowanie obrazka. Wszystkie zadania dotyczyły prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi i nie tylko sprawdzały wiedzę mieszkańców, ale też pełniły funkcję informacyjno-edukacyjną. Zadania nie należały do najłatwiejszych, ale uczestnicy konkursu doskonale sobie z nimi poradzili. Wszyscy otrzymali gadżety promocyjne naszego Związku oraz poradnik o segregacji odpadów.

Cieszymy się, że braliśmy udział w ekoimprezie i dzięki niej mogliśmy poszerzyć wiedzę dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów mieszkańców Gminy Pakosław. 

Powiększ zdjęcia w galerii: