Edukacja ekologiczna uczniów w 2016
Opublikowany: Luty 15, 2016

W celu zwiększenia świadomości ekologicznej dotyczącej prawidłowej segregacji odpadów Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego po raz kolejny angażuje się w edukację ekologiczną młodych mieszkańców naszego regionu.

 Już po raz trzeci KZGRL zaprosił  uczniów  klas IV do udziału w akcji „Kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów szkół podstawowych z terenu Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi”, natomiast drugi raz skieruje kampanię  „SOS dla środowiska, czyli segregujący, oszczędny, świadomy” do uczniów klas I szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się jak prawidłowo postępować z odpadami komunalnymi, jakie działania podjąć, by ich generować mniej, jak wygląda recykling odpadów. Każda z akcji zostanie zakończona konkursami, a laureaci najciekawszych prac zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami. Podobnie jak w poprzednich latach, KZGRL wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie powyższych działań do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W 2016 roku KZGRL planuje swoimi działaniami objąć 7500 uczniów z ponad 170 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z obszaru gmin członkowskich.

Mamy nadzieję, że w tym roku akcje będą się cieszyć równie wysokim zainteresowaniem, jak w ubiegłych latach, a wiedza przekazana podczas zajęć będzie wykorzystana w życiu codziennym.

Powiększ zdjęcia w galerii: