Cichowo - „Od segregacji nie planuj wakacji! Wymień odpady na roślinę”
Opublikowany: Czerwiec 13, 2017

W sobotę 10 czerwca 2017r. kolejny raz spotkaliśmy się z mieszkańcami Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego podczas akcji „OD SEGREGACJI NIE PLANUJ WAKACJI! Wymień odpady na roślinę”. Było to już drugie spotkanie w tym sezonie z cyklu spotkań organizowanych na plażach letnisk znajdujących się na terenie Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.


Każdy kto w dniach od 16 maja do 8 czerwca przyniósł odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Krzywiniu przy ul. Bojanowskiego 5 otrzymywał kupon, który 10 czerwca na parkingu przy plaży w Cichowie był wymieniany na roślinę. Sadzonkę otrzymywał także każdy, kto przyniósł zużyte baterie, odpady wielkogabarytowe lub elektroodpady na miejsce naszego spotkania w sobotę.

Podczas zorganizowanych już dwóch akcji w tym sezonie rozdaliśmy ponad 260 sadzonek szałwii, lawendy, jałowca, thuji berberysu, margarety, przetacznika oraz gailardia. Z parkingu przy plaży w Cichowie wyjechał kontener załadowany po brzegi elektroodpadami oraz odpadami wielkogabarytowymi. Głównym celem akcji była edukacja mieszkańców  w zakresie prawidłowego postepowania z odpadami komunalnymi, zatem oprócz rozdawania sadzonek przy naszym stoisku odbywały się również konkursy dla dzieci i dorosłych, a także można było uzyskać odpowiedzi na każde nurtujące pytanie w zakresie segregacji odpadów komunalnych.

Powiększ zdjęcia w galerii: