Ostatnia zbiórka w tym roku
Opublikowany: Listopad 26, 2015

W najbliższą sobotę w Rawiczu odbędzie się ostatnia w tym roku objazdowa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych. Kolejne zbiórki rozpoczną się już w marcu 2016 r. Do tego czasu wszystkich mieszkańców, którzy chcieli by pozbyć się odpadów zapraszamy do jednego z siedemnastu Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdujących się na terenie KZGRL.

Oprócz zużytego sprzętu i odpadów wielkogabarytowych do PSZOK mogą Państwo przywieźć wszystkie posegregowane odpady komunalne takie jak np. odpady zielone czy odpady niebezpieczne.

Mieszkańcy największych miast Związku tj.: Gostynia, Leszna oraz Rawicza mogą telefonicznie lub za pośrednictwem Internetu zamówić bezpłatny odbiór dużych  elektroodpadów bezpośrednio z domu. Usługa ta obejmuje również wyniesienie odpadów z mieszkania i jest całkowicie bezpłatna. Aby zgłosić odpady do odbioru należy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wypełnić formularz który znajdą Państwo tutaj.

Zużyty sprzęt można także wymienić na kupony Funduszu Oświatowego podczas zbiórki organizowanej przez Organizację Odzysku ElektroEko w każdą ostatnią sobotę miesiąca w Lesznie w następujących miejscach:

  • ul. Św. Franciszka z Asyżu 2a (Parking przy POLOmarket) – 9:00-10:30
  • Al. Konstytucji 3 Maja 9 (parking przed sklepem Kaufland) – 10:50-12:20
  • ul. Poznańska 5 (Parking przy OBI) – 12:40-14:10

Otrzymane punkty przekazać można szkołom które przystąpiły do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci” w którym szkoły, za zebrane kupony, otrzymują pomoce dydaktyczne.